a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 18 lutego 2018
Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Wyścigowy prima aprilis - gdzie można się pościgać 1 kwietnia (nie na żarty)

2017-03-30
Wyścigowy prima aprilis - gdzie można się pościgać 1 kwietnia (nie na żarty)

Pierwszy weekend kwietnia obrodził w imprezy motoryzacyjne. Praktycznie każdy fan rajdów i wyścigów znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego, czy jest czynnym zawodnikiem czy raczej woli brać udział w takich wydarzeniach w roli widza.

 

Inter Cars Classicauto Cup

Na torze w Białej Podlaskiej odbędzie się pierwsza tegoroczna runda największego w Polsce pucharu samochodów klasycznych i youngtimerów Inter Cars Classicauto Cup 2017. W tym roku organizatorzy rozwinęli formułę zawodów, dzięki temu na linii startu mogą pojawić się również zawodnicy startujący nowymi modelami.

 

- W tym sezonie przygotowaliśmy dla zawodników sporo nowości - wyjaśnia Tomasz Ważyński, organizator zawodów - Jedną z nich będzie WRC Challenge  #CAC, który zostanie rozegrany w sobotę (1.04) i będą mogły w nim wziąć udział samochody bez żadnych ograniczeń wiekowych. Niedziela (2.04) natomiast tradycyjnie już należy do klasyków i youngtimerów. To, co wyróżnia naszą imprezę, to dużo szybkiej jazdy i wspaniała atmosfera.

Kolejne zawody WRC Challenge #CAC i Inter Cars #CAC zaplanowane są na 2-3 maja w Kielcach.

 

- Zawody typu „track day" to idealne miejsce dla kierowców, którzy chcą szlifować swój warsztat, a przy okazji sprawdzić swoje umiejętności na torze. Dodatkowo fani motoryzacji mają szansę zobaczyć wiele ciekawych modeli, często historycznych i na własne oczy przekonać się, jak radzą sobie one po latach. Takie wydarzenia obfitują w towarzyskie spotkania i wymianę doświadczeń, atmosfera jest nie do podrobienia. Warto również wspomnieć, że jedną z ważniejszych zalet profesjonalnie przygotowanej imprezy są bezpieczne warunki oraz zaplecze techniczne, takie jak np. profesjonalny pomiar czasu - dodaje Michał Horodeński, Toyota Team Classic - W tegorocznych rozgrywkach Inter Cars #CAC rozegrane zostaną również puchary marek, między innymi puchar Toyoty. Zadebiutował on w zeszłym roku i cieszył się dużą frekwencją.

 

Treningi bez licencji i homologacji

Podwarszawski Autodrom Słomczyn przygotował na prima aprillis dzień otwarty dla miłośników jazdy torowej. Impreza startuje o godzinie 10.00 i potrwa do 15.30. Liczba aut jest ograniczona do 70, każdy więc będzie miał okazję przejechać trasę kilkukrotnie. Ideą Otwartego Dnia Słomczyn jest doskonalenie techniki jazdy w bezpiecznych warunkach na zamkniętym obiekcie. Udział w imprezie może wziąć każdy posiadacz sprawnego auta, trzeba mieć tylko kask i rękawiczki.

 

Na poznańskim torze odbędzie się natomiast trzecia edycja Fibaro Tor Poznań Track Day 2017. Jest to cykl otwartych imprez skierowany do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z motorsportem. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów. Impreza jest również eliminacją Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.

 

Wrakowy Aprillis i Memoriał Kuliga

Nietypowe wydarzenie odbędzie się na pograniczu Warszawy i Piaseczna. W pierwszy dzień kwietnia organizowana jest bowiem piętnasta już edycja imprezy Mazowiecki Wrak Race. Idea jest prosta - im bardziej zdezelowany samochód, tym lepiej. Zawody odbywają się na zamkniętym i zabezpieczonym szutrowym torze. Doświadczenie poprzednich edycji mówi, że na pewno nie zabraknie walki „zderzak w zderzak".

 

Odbywający się w dniach 1 - 3.04 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to stała pozycja w kalendarzu imprez motoryzacyjnych w Polsce. Dyrekcja zawodów zapowiada, że na starcie pojawi się po raz pierwszy Filip Nivette oraz po dłuższej przerwie Sebastian Frycz. Można spodziewać się również licznej grupy kierowców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Całkowita długość OS to 32,65 km.

 

Niezaprzeczalną zaletą profesjonalnie przygotowanych imprez typu „track day" jest możliwość jazdy na dobrze przygotowanym torze, w bezpiecznych warunkach, z obsługą techniczną i zabezpieczaniem medycznym. W polskim kalendarzu wydarzeń motoryzacyjnych każdy fan motorsportu bez większych problemów znajdzie dogodny dla siebie termin i formułę zawodów. Trzeba tylko odpowiednio przygotować się do sezonu i... dobrze się bawić.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter