a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 18 września 2018
Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Ubezpieczenie samochodu – młodzi kierowcy a cena OC

2017-07-21
Ubezpieczenie samochodu – młodzi kierowcy a cena OC
Młodzi kierowcy często obawiają się kosztów zakupu i późniejszej eksploatacji samochodu. Dlatego niejednokrotnie odkładają decyzję o zakupie swojego pierwszego pojazdu. Ale czy faktycznie tak jest, że młody kierowca, który dopiero co zdał egzamin na prawo jazdy, musi ponosić wysokie koszty zakupu ubezpieczenia samochodu? Czy można w jakiś sposób zaoszczędzić? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów.

Jak młodzi kierowcy mogą zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, którą musi wykupić każdy posiadacz samochodu. Jednak młodzi kierowcy, którzy dopiero niedawno zdali egzamin, muszą liczyć się z tym, że będą musieli płacić wyższe ubezpieczenie, gdyż nie mają wypracowanych żadnych zniżek. Wiele osób, chcąc uniknąć płacenia pełnych składek, w czasie rejestracji swojego samochodu do dowodu rejestracyjnego wpisuje drugiego kierowcę jako współwłaściciela. Dobrze jest wybrać osobę z długoletnim stażem, która ma wypracowane duże zniżki, a na swoim koncie nie ma żadnych stłuczek czy wypadków. Jej zniżki spowodują obniżenie składki za ubezpieczenie OC dla osoby, która po raz pierwszy kupuje dla siebie samochód. Bezkolizyjna jazda pozwoli młodemu kierowcy na wypracowanie zniżek dla siebie i przy przedłużaniu czy wyborze nowego ubezpieczenia nie będzie musiał już korzystać z pomocy innej osoby. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, przynajmniej orientacyjnie, jaki będzie koszt ubezpieczenia dla wybranego samochodu, jeszcze przed jego zakupem. Takie działanie pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek przy załatwianiu właściwej umowy z ubezpieczycielem.

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC?

Chcąc jeszcze bardziej zaoszczędzić na zakupie ubezpieczenia OC, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porównać ceny polis oferowanych przez różne firmy ubezpieczeniowe. Wydawać by się mogło, że będzie to czasochłonne. Jednak są sposoby na to, aby wykonać to szybko i bez wychodzenia z domu. Wystarczy włączyć specjalny kalkulator OC, w którym podaje się dane samochodu takie jak marka, model, rok produkcji oraz przebieg, a następnie wybiera zakres ubezpieczenia, jakie będzie wykupowane. Po uzupełnieniu wszystkich danych można wybrać opcję kontaktu z przedstawicielem serwisu lub bezpośrednio z pracownikiem firmy ubezpieczeniowej. W obu przypadkach zostanie przedstawiona najlepsza oferta przygotowana pod kątem danych podanych w formularzu. Oprócz cen podstawowego ubezpieczenia OC można dzięki takiemu kalkulatorowi sprawdzić również ceny ubezpieczeń dodatkowych, takich jak np. AC, Assistance czy NNW, które nie są obowiązkowe. Jednak niejednokrotnie okazuje się, że już przy niewielkiej dopłacie można korzystać z pakietu o szerszym zakresie ochrony. Ubezpieczyciel, w zależności od wybranych opcji, będzie wtedy pokrywał koszty, które nie są wymienione w podstawowej umowie ubezpieczenia, np. związane z naprawami powypadkowymi, kiedy to wypadek był spowodowany przez nieznanego sprawcę, lub doszło do kradzieży samochodu.

Materiał zewnętrzny
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter