a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Spedycja i transport – podstawowe różnice

2018-02-19
Spedycja i transport – podstawowe różnice
Często zdarza się że, określenia „spedycja" i „transport" są stosowane jako słowa bliskoznaczne lub nawet jako bezpośrednie zamienniki. To rażący błąd, gdyż definicje tych terminów różnią się od siebie diametralnie i obejmują one kompletnie inne kwestie. Jakie są różnice między tymi gałęziami logistyki i na czym polegają czynności w ich zakresie? Czas na małą lekcję z branży TSL!

Transport

Na samym początku omówimy znacznie węższą z nich, czyli transport. W tym słowie zawarte są wszystkie czynności związane z samym przemieszczaniem zleconych punktów z punktu A do punktu B za pośrednictwem różnych rodzajów środków transportu. Jakie mamy dostępne możliwości? Tak jak możecie się domyślić, dominuje tutaj transport lądowy, odbywający się zarówno przy pomocy ciągników siodłowych, jak i pociągów towarowych. Kolejnym z możliwych wyjść jest transport morski, obejmujący nadanie frachtu, osiągający najlepszy stosunek do ceny na najdłuższych trasach. Trzecim z wyborów jest transport lotniczy, który jest najdroższy, lecz jest w stanie najszybciej przewieźć daną przesyłkę. Pozostaje nam jeszcze połączenie kilku opcji, w postaci transportu intermodalnego, ale jest to temat na oddzielny artykuł.

 

Spedycja

Pojęcie spedycji ma znacznie szersze znaczenie niż sam transport, ale warto wiedzieć, że istnieją firmy świadczące usługi z obu wspominanych gałęzi branż TSL, takie jak spedycja Gdańsk Bitlogistics. Gdybyśmy zastanawiali się, czym zajmuje się specjalista z branży spedycji, to najprościej tłumacząc, byłoby to kompleksowe planowanie i organizowanie procesu przewozu towarów. Czynności zawarte w tej usłudze to między innymi wybór i organizacja właściwych środków transportu czy przygotowanie odpowiednich dokumentów dla przesyłki. Dobry spedytor będzie w stanie jednocześnie kontrolować kilka, czy nawet kilkanaście zleceń naraz. Jak widzimy, jego praca nie ogranicza się wyłącznie do transportu tak jak praca przewoźnika!

 

Spore różnice

Jak sami widzimy, mylenie ze sobą poszczególnych gałęzi branży TSL jest nie tylko błędne, lecz także może być nieefektywne, gdyż nieświadomie możemy szukać firmy, która i tak nie zrealizuje naszych usług. Właśnie dlatego, warto szybciej wiedzieć o tym, czym różnią się od siebie oba ze wspomnianych wcześniej dziedzin. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu dzisiejszego artykułu, już nie będziecie popełniać takich błędów!

Materiał zewnętrzny
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Najpopularniejsze artykuły

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter