a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 20 września 2018
Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

"Soft top" w zimie - o czym należy pamiętać mając kabriolet?

2017-10-17
"Soft top" w zimie - o czym należy pamiętać mając kabriolet?

Na naszej szerokości geograficznej - pomimo tego, że zimy stają się z roku na rok coraz mniej dokuczliwe - niska temperatura i opady śniegu wymagają odpowiedniego przygotowania samochodu. Przegląd, zimowe opony i ewentualna wymiana płynów eksploatacyjnych to jedno - dodatkowe prace czekają na właścicieli kabrioletów. O czym należy pamiętać?

 

Posiadanie samochodów z nadwoziem typu kabriolet oznacza nie tylko pozytywy płynące z niewątpliwej przyjemności jazdy takim autem. To również obowiązki. Dach w takim samochodzie to bardzo często skomplikowana "machina" składająca się z niezliczonej ilości przekładni, siłowników, elektroniki i oczywiście poszycia. O każdy z tych elementów trzeba odpowiednio dbać - w przeciwnym razie właściciela czekają niemałe wydatki.

 

- W kabrioletach z dachem miękkim określanym mianem "soft top" należy pamiętać nie tylko o regularnym czyszczeniu, ale również o impregnacji. Brud ma to do siebie, że dostaje się w każdy zakamarek chropowatej powierzchni, dlatego cały proces mycia lepiej przeprowadzić ręcznie. Odpowiednie środki zakonserwują materiał, a dzięki temu całość nie będzie wchłaniać wilgoci - wyjaśnia Kamil Kleczewski, Dyrektor Handlowy i Marketingu firmy Webasto Petemar.

 

Jeżeli tylna szyba dachu została wykonana z przeźroczystego tworzywa sztucznego warto do konserwacji regularnie używać odpowiednich środków. Z czasem jednak - na skutek działania temperatury i promieni UV - będzie konieczna jej renowacja. Podczas konserwacji nie można zapomnieć również o uszczelkach - do impregnacji służy między innymi specjalny silikonowy preparat. Warto również sprawdzić stan techniczny mechanizmu oraz  - w razie potrzeby - uzupełnić płyn hydrauliczny w układzie, a także nasmarować wszystkie ruchome części.

 

- Podczas dbania o dach naszego kabrioletu warto trzymać się kilku zasad, którymi dzielą się i z powodzeniem stosują doświadczeni posiadacze takich samochodów. Przede wszystkim należy unikać mycia dachu pod wysokim ciśnieniem i na myjni automatycznej, a samo mycie miękkiego dachu lepiej wykonywać od przodu do tyłu auta. W zimie należy natomiast bezwzględnie pamiętać o usuwaniu śniegu przed wjechaniem do garażu - dodaje Kamil Kleczewski z Webasto Petemar.

 

Zima to specyficzny i czasami bardzo trudny okres dla kabrioletu. Samochód ten najlepiej będzie się czuł w ciepłym garażu, tam też uniknie negatywnego wpływu niskiej temperatury i opadów atmosferycznych. Warto pamiętać o tym, że przynajmniej raz w miesiącu należy otworzyć dach, co pozwoli sprawdzić działanie i rozrusza cały mechanizm - trzeba przy tym unikać niskich temperatur, więc całą procedurę najlepiej przeprowadzać w ciepłym garażu. Samochód stojący "pod chmurką" najlepiej przykryć specjalnym wodoodpornym i paroprzepuszczalnym pokrowcem - wcześniej należy dach dokładnie osuszyć.

 

O składany dach - podobnie zresztą jak o wszystkie inne podzespoły w samochodzie należy odpowiednio i regularnie dbać. Pozwoli to na cieszenie się kabrioletem przez długie lata.

 

Zdjęcia: Webasto
Materiał zewnetrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter