a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Samochód wzbudza wiosenną namiętność

2017-03-31
Samochód wzbudza wiosenną namiętność
  • Badania naukowe dowodzą, że dobry samochód buduje nastrój zakochania
  • Pierwsze badanie emocji określanych jako „wiosenna gorączka"

 

Rolle, Szwajcaria - „Wiosna... I nasze zauroczenie z lekka przechodzi w myśli o miłości", jak pisał poeta, Sir Alfred Tennyson, albo „Wiosna - znów nam ubyło lat", jak śpiewają Skaldowie . Dłuższe dni, ciepłe promienie słońca, kwiaty, śpiew ptaków - wszystkie te elementy składają się na „wiosenną gorączkę", która nas odmładza, przepełnia poczuciem optymizmu, radości i - a jakże - również miłości. Wiosenną gorączką można się zarazić na wiele sposobów, a teraz pewne przedsiębiorstwo postanowiło w naukowy sposób poznać jej naturę. Co dziwniejsze, jest to firma z sektora motoryzacyjnego.

 

INFINITI postanowiło sprawdzić, czy można poczuć wiosnę w efekcie prowadzenia jednego z modeli marki. Sto osób wzięło udział w przyjemnym badaniu, podczas którego prowadziły na torze wyścigowym najbardziej seksownego sedana INFINITI - model Q50S Sport. Czujniki elektroencefalografu badały sygnały EEG, by zmierzyć stan pobudzenia kierowcy podczas prowadzenia wspaniałego, ponadczterystukonnego samochodu.

 

Eksperci z Emotiv Inc., międzynarodowej firmy bioinformatycznej opracowującej przenośne urządzenia EEG otrzymali zadanie wykorzystania naukowych pomiarów do sprawdzenia potencjału namiętności samochodu. Przekładali oni neuronowe reakcje kierowców na naukowo mierzalny model behawioralny o nazwie Hebbian-Yerkes-Dodson.

 

Testy mogły ukazać całą paletę nastrojów - od braku zaangażowania, przez odczucie niewielkiej obawy, czy poważnej ekscytacji aż po stany lękowe. W rzeczywiście uzyskane wyniki były zdecydowanie bliższe stanowi „gorączki wiosennej", czy jak kto woli -„poczucia wiosny", niż ktokolwiek w INFINITI mógł się spodziewać. Najprościej mówiąc - sama radość i żadnych smuteczków - to odczucia kierowców, którzy mogli cieszyć się potencjałem samochodu na torze, nie będąc narażonymi na czynniki rozpraszające.

 

Poziom podniecenia odczuwany za skórzaną kierownicą INFINITI osiągnął czterokrotnie wyższy poziom niż w przypadku kierowców przechodzących badania kontrolne na symulatorze auta wyścigowego, poziom tak wysoki, jak ten notowany w stanach zakochania na początku wiosny! W dodatku zaobserwowano bardzo silny efekt „after-glow" (utrzymujący się po zaprzestaniu działania czynnika). Po zakończeniu jazdy testowej, kierowcy pozostali niemal równie podekscytowani, jak w trakcie testów.

 

Wszystko to potwierdza coś, co od dawna uważano w INFINITI za pewnik, a mianowicie że zapewnienie optymalnej ekscytacji i optymalnych osiągów są jak doprawienie prowadzenia samochodu pikantnymi przyprawami, a w efekcie generowaniem poczucia wiosennego słońca.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter