a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Problemy z pompą paliwową

2015-07-27
Problemy z pompą paliwową

Obecnie jedną z najczęstszych awarii, jaka zdarza się wielu kierowcom, jest awaria pompy paliwowej. Pompa paliwowa jest bardzo ważnym elementem w naszym pojeździe, ponieważ bez niej praktycznie nie mamy możliwości poruszania się autem. Jeżeli podczas jazdy przydarzy nam się taka awaria, warto wiedzieć, jak się zachować. Przede wszystkim musimy mieć świadomość, iż aby całkowicie naprawić mechaniczną pompę paliwową, powinniśmy ją całą wymontować z naszego pojazdu. Ponadto powinniśmy również odłączyć oraz dokładnie zabezpieczyć przewody paliwowe. Zazwyczaj tego typu element w naszym samochodzie pęka na skutek przeciążenia membrany, a także zmęczenia materiału. Często nie jesteśmy w stanie zapobiec tej awarii, która niestety może zdarzyć się podczas jazdy każdemu z nas. Jeżeli nie znamy się dobrze na konstrukcji naszego pojazdu, warto w takim przypadku poczekać na pomoc.

Sprawdź także: Common Rail

Jednym z bardziej bolesnych problemów, które pojawiają się w nowoczesnych samochodach jest również problem z układem wtryskowym. Jest on montowany w silnikach wysokoprężnych. Jego zadaniem jest wtryskiwanie paliwa z dużo większym ciśnieniem, przez co osiągi silnika są większe. W skład układu wtryskowego wchodzą wtryskiwacze oraz pompa. Pompa pompuje paliwo, które następnie jest podawane do wtryskiwaczy. One następnie przekazują je do komory spalania. W starszych modelach aut problem ten nie był taki wielki, gdyż samochody te były prostsze w konstrukcji. Obecnie wtryskiwacze to jedne z najdroższych części samochodu, a ich wymiana to często koszt kilku tysięcy złotych. Regeneracja wtryskiwaczy jest za to czynnością, której celem jest wydłużenie życia wtryskiwaczy, bez konieczności zakupu nowych elementów. Zabieg ten jest tańszy i nie zawsze może być przeprowadzony. Jednak pozwala przywrócić zużyte wtryskiwacze na pewien czas do życia.

Awarie samochodów są nieodłącznym elementem eksploatacji auta. Niestety zdarzają się każdemu kierowcy. Duże znaczenie ma również egzemplarz samochodu, gdyż znajdą się takie, które są niebywale podatne na uszkodzenia. W związku z tym, lepiej pozbyć się szybko bardzo wadliwego auta.

Informacja prasowa

Tagi: awaria, pompa paliwowa, samochód

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter