a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 25 kwietnia 2018
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Komfort zamiast mandatu – akcesoria do prowadzenia rozmów telefonicznych w samochodzie

2015-09-15
Komfort zamiast mandatu – akcesoria do prowadzenia rozmów telefonicznych w samochodzie

Dekoncentracja podczas prowadzenia pojazdu i opóźnione reakcje na sytuacje drogowe są częstymi przyczynami wypadków. Oczywiście nie musisz całkowicie rezygnować z rozmów przez telefon w samochodzie. Zarówno mandatu, jak i nieodpowiedzialnego zachowania możesz uniknąć montując w aucie zestaw głośnomówiący lub korzystając ze słuchawek dopasowanych do telefonu. Co wybrać? Wszystko zależy od preferencji kierowcy.

Prywatne rozmowy przez zestawy słuchawkowe

Nie ma badań, które wykazały, że korzystanie z zestawów głośnomówiących lub słuchawkowych całkowicie eliminuje zagrożenie wypadkiem/kolizją w czasie jazdy. Ale niebezpieczeństwo spowodowania takiej sytuacji na drodze jest na pewno mniejsze, jeśli kierowca stosuje dopuszczalne przez prawo rozwiązania. Wybór zestawu jest zwykle podyktowany komfortem dla kierowcy i możliwościami technicznymi sprzętu. Nie polecamy głośnika w telefonie jako opcji rozmowy w trybie głośnomówiącym, ponieważ jakość dźwięku przy hałasie panującym w samochodzie jest zbyt niska. Głośniki i mikrofony telefonów okazują się za słabe do rozmów w aucie.

Jeśli kierowca nie rozmawia często w trakcie jazdy, albo prowadzi samochód tylko na krótkich odcinkach - zwykły zestaw słuchawkowy powinien mu wystarczyć. Nie wymaga on specjalistycznego montażu w samochodzie i przede wszystkim dużych nakładów finansowych. Słuchawki można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Dodatkowo możesz z nich korzystać również poza pojazdem. Lepszym od takiego zestawu rozwiązaniem jest słuchawka wykorzystująca technologię Bluetooth. Zarówno jakość dźwięku, jak i komfort użytkowania takiego urządzenia sprawia, że jest ono jednym z najczęściej wybieranych do prowadzenia rozmów w samochodzie.

Takie rozwiązanie, podobnie jak w przypadku tradycyjnego zestawu słuchawkowego, jest dobrym wyborem, w momencie gdy kierowca nie jedzie sam i chce, aby jego rozmowy miały charakter prywatny. Nie jest to jednak rozwiązanie bez wad. Kierowcy skarżą się na dyskomfort wywołany długotrwałym trzymaniem słuchawek w uszach lub uciskiem urządzeń Bluetooth na małżowinę uszną.

Zestawy głośnomówiące dla wygodnych

Osoby, które muszą korzystać z telefonu w trakcie jazdy i spędzają w samochodzie dużo czasu, dla własnego komfortu powinny zainwestować w zestaw głośnomówiący. To może być droga zabawka, ale nie musi. Koszt najprostszego zestawu to nie więcej niż wysokość mandatu za rozmowę przez telefon bez rozwiązania „hands free". Oczywiście w sklepach z akcesoriami samochodowymi i salonach sprzedających urządzenia dostosowane do samochodów danej marki można znaleźć i drogie, zaawansowane urządzenia z wyświetlaczami, kompatybilne z radio i systemami audio. Niemniej nie można im odmówić tej pożądanej cechy, jaką jest wygoda w użytkowaniu. Bez okablowania, obsługiwane zwykle jednym przyciskiem sprawdzają się jako komfortowe rozwiązania na dłuższych trasach. Ale i takie urządzenia mają swoich przeciwników. O ile zestaw słuchawkowy pozwala na zachowanie prywatnego charakteru rozmowy, o tyle zestaw głośnomówiący może nie być dobrym rozwiązaniem dla osób podróżujących samochodem z grupą pasażerów (nie każdy musi być zainteresowany osobistymi sprawami rozmówców).

Od zestawów montowanych na stałe w samochodach, przez zestawy przenośne, po zwykłe słuchawki - każdy kierowca znajdzie na rynku akcesoriów coś dla siebie. Przed zakupem warto jednak upewnić się czy telefon zgrywa się z urządzeniem, które zamierzamy kupić. W wyborze pomogą pracownicy autoryzowanych salonów i sklepów z akcesoriami, którzy polecą zestaw dopasowany do indywidualnych potrzeb i zasobów portfela.

Materiał zwenętrzny

Tagi: akcesoria samochodowe, Bluetooth, zestaw samochodowy

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter