a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Kobiety chętnie zmieniają samochody, a na ich utrzymanie wydają połowę tego co mężczyźni. Za to mocniej odczuwają w swoich portfelach koszt parkingów i mandatów.

2017-07-30
Kobiety chętnie zmieniają samochody, a na ich utrzymanie  wydają połowę tego co mężczyźni. Za to mocniej odczuwają w swoich portfelach koszt parkingów i mandatów.

■      Kobiety wydają miesięcznie średnio dwa razy mniej na utrzymanie samochodu (do 200 zł) niż mężczyźni (do 500 zł).

■      Panie o wiele częściej (45 proc.) niż mężczyźni (28 proc.) deklarują chęć zmiany samochodu na nowszy. Chętniej również sfinansują taki zakup kredytem.

■      Kobiety dwukrotnie mocniej odczuwają opłaty za parkowanie (23 proc.)
niż mężczyźni (12 proc.).

■      Niemal ¾ kobiet otrzymało mandat za przekroczenie prędkości. Mężczyźni w równym stopniu za nadmierną prędkość, co za źle wykonane manewry.

 

 

Kobiety wydają na utrzymanie samochodu średnio dwukrotnie mniej niż mężczyźni - wynika z raportu „Polak w drodze 2.0 - wydatki kierowców", opublikowanego przez Santander Consumer Bank. Odejmując koszt paliwa, mężczyźni wydają do 500 zł, zaś kobiety do 200 zł miesięcznie.
O ile wydatki na naprawy, serwis opon i zakup materiałów eksploatacyjnych, to bolączka wszystkich kierowców, o tyle w przypadku pań mocno odczuwalne są koszty płatnego parkowania. Dwukrotnie więcej kobiet (23 proc.) niż mężczyzn (12 proc.) deklaruje, że wydatki te są dotkliwe dla ich budżetów.

 

Wydatki związane z eksploatacją samochodu są niezmienną bolączką kierowców - trudno ich uniknąć, bo zarówno regularne serwisowanie, jak i naprawy są niezbędne do zapewnienia bezpiecznej i komfortowej jazdy. Dlatego z myślą o kierowcach, którzy chcieliby zmniejszyć koszty użytkowania auta przygotowaliśmy Visa TurboKARTĘ. Dzięki niej można uzyskać do 360 zł zwrotu rocznych kosztów poniesionych na stacjach benzynowych - mówi Paweł Florkiewicz, Rzecznik Prasowy Santander Consumer Banku.

 

Z badań wynika, że kobiety o wiele chętniej niż mężczyźni (45 proc. do 28 proc.) rozważają zastąpienie posiadanego auta nowszym modelem. Jednocześnie, częściej preferują kredyt (26 proc.) niż mężczyźni (19 proc.).

 

Dla 1/3 kierowców wymiana samochodu średnio co 4-5 lat jest koniecznością.
Dlatego warto sprawdzać dostępne na rynku możliwości. Ponad 70 proc. naszych Klientów, którzy skorzystali w przeszłości z kredytu, ponownie wybiera ten sposób zakupu nowszego auta. To przede wszystkim korzystna oferta, elastyczne warunki finansowania i dopasowanie się do potrzeb klienta zachęcają do skorzystania z tej formy   finansowania zakupu auta -
podkreśla mówi Paweł Florkiewicz, Rzecznik Prasowy Santander Consumer Banku.

 

12 proc. ankietowanych kierowców przyznało się do otrzymania mandatu w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Koszty z tym związane stanowią istotną pozycję w budżecie kierowców, zwłaszcza młodych. Główne wykroczenia to nadmierna szybkość (56 proc.) i nieprawidłowo wykonywane manewry (16 proc.). Co ciekawe, to kobiety mają większe problemy z powodu przekraczania prędkości - 71 proc. mandatów, które otrzymały to wynik zbyt szybkiej jazdy. Nieustąpienie pierwszeństwa skończyło się mandatem w przypadku 12 proc. ankietowanych kobiet. Z kolei mężczyznom kłopoty sprawiają zarówno manewry, jak i przestrzeganie pierwszeństwa przejazdu  częściej otrzymywali mandaty (50 proc.) za nieprzepisowe zachowania w takich sytuacjach niż za przekroczenie prędkości (45 proc.).

 

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Santander Consumer Banku. W ankiecie telefonicznej, przeprowadzonej przez instytut IBRIS w dniach 9-10 marca 2017 r., wzięło udział 1100 aktywnych kierowców z całej Polski.

Materiał zewnetrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter