a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 24 maja 2018
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Jedź bezpieczniej, spalaj mniej!

2017-05-16
Jedź bezpieczniej, spalaj mniej!

Dobre nawyki i przestrzeganie kilku prostych zasad wystarczy by na jednym baku przejechać więcej kilometrów. Jednak wokół tego jak jeździć ekonomicznie narosło sporo mitów. Dlatego eksperci z Shell i Akademii Auto Świat postanowili je obalić oraz dać sprawdzone wskazówki jak robić to skutecznie.

5 najczęściej powielanych mitów o zużyciu paliwa oraz...

Mit nr 1:     To, co wożę ze sobą w bagażniku nie ma wpływu na zużycie paliwa
Fakty:     Każdy dodatkowy kilogram ma znaczenie! Dlatego zabieraj ze sobą tylko to, 
co potrzebne. Usuń z samochodu rzeczy, których nie używasz na co dzień, a które tylko zwiększają obciążenie pojazdu (np. torbę ze sprzętem sportowym, z której korzystasz raz w tygodniu).

Mit nr 2: Na jałowym biegu nie spalam paliwa
Fakty
:     Silnik pracujący na jałowym biegu nadal spala paliwo, a nie ma z tego realnych korzyści.Jeśli stoisz w korku lub czekasz na kogoś dłużej niż 10 sekund - wyłącz silnik.

Mit nr 3: Nie ma znaczenia jakie paliwo zatankuję
Fakty:
    Dostępne paliwa nie są jednakowe. Te lepsze są spalane wydajniej - dlatego chcąc ograniczyć zużycie, wybieraj paliwo dobrej jakości. Na przykład Shell V-Power Nitro+  dzięki Technologii Modyfikacji Tarcia pozwala efektywniej dostarczyć energię ze spalania paliwa do napędzania samochodu.

Mit 4:     Na wyższym biegu spalam więcej
Fakty:     Jest dokładnie na odwrót! Im wyższy bieg wykorzystujesz, tym mniejsze są obroty silnika a dzięki temu mniejsze  spalanie paliwa. Dlatego zmieniaj bieg na wyższy, jeśli nie wpływa to negatywnie na komfort jazdy.

Mit 5:
    Optymalnie napompowane koła wpływają tylko na bezpieczeństwo 
Fakty:     Odpowiednie ciśnienie w oponach nie tylko zapewnia większe bezpieczeństwo, ale zmniejsza również tarcie, które stanowi dla samochodu naturalną barierę do pokonania. A mniejsze tarcie, to mniejsze zużycie paliwa. 

... kilka porad jak spalać mniej
Co jeszcze możesz zrobić, aby Twój samochód zużywał mniej paliwa? Po pierwsze, ważny jest odpowiedni dobór trasy i pory jazdy - jeśli tylko masz taką możliwość, unikaj jeżdżenia w godzinach szczytu lub wybieraj trasę, która pozwoli na bardziej płynną jazdę. Szybko zobaczysz wymierne korzyści w postaci mniejszego zużycia paliwa. Po drugie, dla Twojego bezpieczeństwa i komfortu, zwracaj uwagę na to, co dzieje się na drodze. Jedź tak, by optymalnie wykorzystać okoliczności. Jeśli zauważysz zmianę świateł na czerwone, zacznij zwalniać, by uniknąć gwałtownego hamowania. Jeśli przed Tobą jest wzniesienie - przyśpiesz przed nim. Płynniejsza jazda, to mniejsze zużycie paliwa. 
Po trzecie - zadbaj o silnik. Regularne przeglądy i kontrola oraz systematyczna wymiana płynów eksploatacyjnych w tym oleju silnikowego, od którego zależy kondycja silnika, to realne oszczędności. Jeśli nie wiesz jaki olej wybrać do swojego samochodu, skorzystaj z aplikacji Shell LubeMatch.
Jak widać każdy kierowca przestrzegając kilku prostych zasad może uczynić swoją jazdę samochodem nie tylko bezpieczną, ale i bardziej ekonomiczną. Warto więc jak najszybciej wprowadzić je w życie.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter