a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Piątek, 20 kwietnia 2018
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Jak uchronić się przed kradzieżą samochodu? Czy satelitarny system jest sposobem na złodzieja?

2015-04-13
Jak uchronić się przed kradzieżą samochodu? Czy satelitarny system jest sposobem na złodzieja?

Dane nie kłamią. Według szczegółowych raportów, w 2014 roku skradziono w Polsce 14 124 samochodów. Prawdą jest to, że kradnie się coraz mniej egzemplarzy, jednak wybiera się coraz lepsze i droższe modele. Czy satelitarny system ochrony pojazdów jest skuteczną metodą na złodzieja? Które modele samochodów należą do podwyższonej grupy ryzyka? Jeśli chcecie dowiedzieć się, co zrobić, żeby zabezpieczyć swój samochód, zapraszamy do lektury.

Kradzieże to nadal Polska zmora

Analizując dane policyjne powinniśmy być zadowoleni - w ciągu 10 lat liczba kradzieży przekraczająca rocznie 50 tysięcy samochodów zmniejszyła się „tylko" do około 14 tysięcy. Niestety 14 tysięcy jest wciąż liczbą zatrważającą, która jest nie do pomyślenia po naszej zachodniej granicy. W ostatnich latach dzięki rozwojowi technologii i świadomości właścicieli samochodów złodzieje zaczęli stosować coraz nowsze sposoby kradzieży. Według danych policji najczęściej łamie się właśnie zabezpieczenia elektroniczne oraz zabiera się kluczyki i w rezultacie pojazdy. Wypadki pozorujące stłuczkę, po której dochodzi do kradzieży, to coraz rzadziej stosowane praktyki. Kradzieży możemy spodziewać się najczęściej na parkingach niestrzeżonych oraz osiedlowych. Niestety praktycznie 80-90% samochodów jest sprzedawanych na części, co skutecznie uniemożliwia złapanie przestępcy.

Najczęściej kradzione samochody w 2014 roku to:

1. Volkswagen Golf - 817 samochodów

2. Audi A4 - 660 samochodów

3. Volkswagen Passat - 541 samochodów

4. Audi A6 - 385 samochodów

5. Audi A3 - 280 samochodów

6. Volkswagen Touran - 246 samochodów

7. Ford Mondeo - 240 samochodów

8. Honda Civic - 237 samochodów

9. Toyota Corolla - 237 samochodów

10. Seat Leon - 222 samochodów

Jak zabezpieczyć samochód?

Szukając sposobów na zabezpieczenie samochodu, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na elektroniczne metody odstraszania złodziei. Co prawda producenci samochodów montują fabrycznie zabezpieczenia, jednak nie są one na tyle silne, by wprawiony złodziej nie poradził sobie z ich złamaniem. Ostatnio bardzo popularne stają się monitoringi satelitarne za pomocą modułu GPS, które w razie wtargnięcia do samochodu, jego uruchomienia czy choćby zmiany jego położenia (laweta etc.), wysyłają od razu sygnał do bazy. Jeśli rozważamy tego typu opcję, powinniśmy wybrać monitoring pojazdów, który jest prowadzony stale 24h na dobę. Warto sprawdzić również, czy system wspierają patrole interwencyjne, które są gotowe do podjęcia działań w przypadku pozytywnej weryfikacji alarmu.

Zgodnie z literą prawa

Oczywiście im zastosujemy więcej rozwiązań, tym dla nas lepiej. Możemy rozważyć połączenie systemu monitorującego z mechanicznymi zabezpieczeniami. Zasada jest jedna: im więcej czasu złodziej będzie musiał poświęcić na włamanie, tym większe szanse, że podda się i ucieknie z miejsca zdarzenia. Wbrew polskim przepisom jest stosowanie blokad, które po kradzieży unieruchamiają samochód. Powód jest prosty - tego rodzaju blokady mogą spowodować narażenie zdrowia i życia złodzieja oraz innych uczestników drogi. Dlatego lepiej wybrać specjalistyczne firmy, które wiedzą w jaki sposób ochronić nasz samochód.

Dodatkowe plusy

Niektóre osoby zastanawiają się nad tym, czy jest sens stosowania dodatkowych zabezpieczeń swojego samochodu, jeśli w razie kradzieży dostaną zwrot całej kwoty. Patrząc ze strony praktycznej, odzyskanie pieniędzy od ubezpieczyciela może trwać kilka miesięcy, a zlokalizowanie ukradzionego samochodu może potrwać tylko do kilku godzin.

Ponadto należy porozmawiać z ubezpieczycielem, który często może wręcz wymagać zamontowania systemu chroniącego samochód przed kradzieżą. Od tego aspektu może uzależnić również sumę ubezpieczenia i ewentualną wypłatę środków. Co ciekawe, inne wymagania będą miały samochody zależnie od swojej klasy oraz województwa, w którym są zarejestrowane.

Ubezpieczenie samochodu jest w cenie

Nie jesteśmy w stanie ustrzec się w żaden sposób przed próbą kradzieży, gdyż jeśli złodziej wyznaczy sobie nasz samochód za cel, możemy się jedynie dobrze zabezpieczyć. Systemy satelitarne mają to do siebie, że szybko powiadomią nas telefonicznie o zaistniałym zagrożeniu, nawet jeśli złodziejowi uda się złamać podstawowy alarm w samochodzie. Jak widać w statystykach, w grupie podwyższonego ryzyka są zwłaszcza samochody marki Audi, które znikają bez śladu w tysiącach sztuk każdego roku. Złodzieje jednak często nie przebierają w środkach i wybierają nawet tańsze samochody, które łatwo sprzedać na części. Warto zastanowić się nad tym, czy wolimy zamontować sprawdzony system satelitarnej ochrony pojazdów, czy lepszą opcją jest martwienie się każdego dnia o to, że wychodząc z pracy nie zobaczymy już swojego samochodu.

Zapraszamy na naszą stronę www.k2gps.pl, na której znajdą Państwo naszą pełną ofertę ochrony pojazdów.

Materiał zewnętrzny

 

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter