a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Ile kosztuje kredyt samochodowy? Sprawdzamy

2018-03-12
Ile kosztuje kredyt samochodowy? Sprawdzamy
Chociaż sprzedaż pojazdów używanych nadal jest na topie, rośnie liczba osób zainteresowanych zakupem nowych samochodów. To zasługa kredytów samochodowych oferowanych na atrakcyjnych warunkach. Sprawdź, ile to kosztuje.

W 2017 roku z polskich salonów samochodowych wyjechało ponad 486 tys. nowych aut. Polacy mają coraz większą świadomość, że korzystanie z fabrycznie nowego pojazdu jest nie tylko bezpieczniejsze, ale może być bardziej opłacalne. Warto bowiem mieć świadomość, że banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, proponując niejeden atrakcyjny kredyt samochodowy. Kalkulator wskazuje przy tym na korzystne oprocentowanie, dzięki któremu miesięczne raty wcale nie są znacznym obciążeniem domowego budżetu.

Kredyt samochodowy - kalkulator pomoże oszacować koszt

Planując sfinansowanie zakupu pojazdu kredytem, warto wstępnie oszacować wszystkie koszty. Istotną rolę odgrywa bowiem ustalenie takiej wysokości raty, która będzie dopasowana do możliwości finansowych kredytobiorcy.

Jeśli chodzi o kredyt samochodowy, kalkulator internetowy jest praktycznym narzędziem, który wskaże orientacyjną wysokość miesięcznej raty oraz oszacuje całkowitą kwotę kredytu.

Kredyt z ratą niższą nawet o 40%?

Analizując niejeden kredyt samochodowy, kalkulator wskazuje na możliwość obniżenia wysokości miesięcznej raty nawet o 40%. Przykładem takiego rozwiązania jest Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody dostępny w ofercie Toyota Bank. To kredyt balonowy, w przypadku którego miesięczne raty są bardzo niskie, zaś ostatnia rata (tzw. rata balonowa) jest wysoka. Można ją spłacić w trzech wariantach:

  • rozkładając jej wysokość na kolejne raty
  • spłacić w całości
  • spłacić z pieniędzy otrzymanych po sprzedaży pojazdu dealerowi - w ramach podpisania umowy na kolejny samochód finansowany w kredycie samochodowym.

Ta ostatnia opcja wydaje się być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Pozwala kredytobiorcy na wymianę pojazdu co 3-4 lata, dzięki czemu może on użytkować samochód będący na gwarancji producenta.

Korzystając z kalkulatora kredytu samochodowego, możesz oszacować wysokość miesięcznej raty oraz całkowitą kwotę do zapłaty.

Przykład Załóżmy, że kupujesz samochód o wartości 70 000 zł. Wpłata własna wynosi 21 000 zł, a okres kredytowania - 36 miesięcy. Miesięczna rata wyniesie 1210 zł z ostatnią ratą wynoszącą 14 000 zł. RRSO wynosi 11,48%. Całkowita kwota kredytu została oszacowana na 49 000 zł, zaś całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę wynosi 59 339,09 zł.

Aby kredyt samochodowy był najkorzystniejszy w przypadku wymiany pojazdu co 3-4 lata, należy już na samym początku zdecydować się na auto o wysokiej wartości rezydualnej, np. marki Toyota czy Lexus. Dzięki temu dealer odkupi go na korzystnych dla kredytobiorcy warunkach - kwota uzyskana ze sprzedaży pozwoli uregulować ratę balonową oraz wystarczy na wkład własny kolejnego kredytu.

Materiał zewnętrzny
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter