a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Diesel vs benzyna

2015-10-15
Diesel vs benzyna

Auta z silnikiem Diesla, mimo że cechują się mniejszym spalaniem niż benzynówki, są dość awaryjne. Biorąc jednak pod uwagę ekonomię oraz możliwości modyfikacji silnika, są bezkonkurencyjne i najczęściej wybierane do uzupełnienia firmowej floty pojazdów.

 Auta z silnikiem Diesla to dobry wybór dla firm, w których pojazdy są eksploatowane przez większą część tygodnia. Im więcej czasu pozostajemy w trasie, tym bardziej opłaca się zakup auta na olej napędowy. Popularne benzynówki są natomiast wybierane głównie przez użytkowników prywatnych, którzy pokonują nie więcej niż 20 000 km miesięcznie.

Diesel vs benzyna

Silniki wysokoprężne to najlepszy wybór dla firm, w których pojazdy znajdują się w ciągłej eksploatacji. Porównując ten sam model auta benzynowego, które spala średnio 8-9 litrów na 100 km, oraz Diesla spalającego ok. 6-7 litrów, możemy zauważyć, że po pokonaniu 25 000 km w portfelu zostanie nam ok. 2500 zł. Oszczędności zauważymy dopiero po kilku latach, gdyż cena zakupu nowego Diesla jest nieco wyższa niż auta na benzynę.

A co z trwałością? Wielu znawców tematów podkreśla, że diesle charakteryzują się większą trwałością niż inne samochody, a ich przebiegi są nierzadko liczone w milionach kilometrów. Niestety te opinie odnoszą się głównie do starszych aut z wolnossącymi silnikami. Współczesne diesle, wyposażone w turbosprężarki, dwumasowe koła zamachowe, filtry DPF, bezpośrednie wtryski i spryskiwacze piezoelektryczne cechują się niższą żywotnością. Auta są jednak dość elastyczne i mają prostą elektronikę samochodową, a maksymalny moment obrotowy silników wysokoprężnych jest dostępny przy niższych obrotach. Co więcej motory można dość łatwo modyfikować za pomocą komputera, który zmienia mapę silnika i ciśnienie doładowania turbosprężarki. Dzięki temu niewielkim nakładem finansowym znacznie zwiększamy moc i moment obrotowy, co jest dość kłopotliwe w przypadku wolnossącego silnika benzynowego.

Silniki benzynowe mają natomiast prostszą konstrukcję i są mniej awaryjne. W firmach, które dysponują niewielką flotą pojazdów i nie przewidują ciągłego „piłowania" aut, lepiej sprawdzą się samochody na benzynę.

Najczęstsze problemy z dieslem

 Awarie turbosprężarek, pomp wysokiego ciśnienia oraz uszkodzenia wtryskiwaczy to główne problemy, z którymi zmagają się użytkownicy diesli. Głównymi objawami uszkodzenia układu wtryskowego są: utrata osiągów (spadek mocy silnika), problem z odpaleniem samochodu rankiem (kiedy silnik jest zimny) oraz czarne lub białe spaliny wydobywające się z rur wydechowych. Dość często występują także problemy z nadmiernym zużyciem paliwa, nagłym gaśnięciem silnika i zalaniem silnika olejem napędowym.

Naprawa wtrysku obejmuje:

- wyjęcie wtryskiwaczy,

- wymycie modułu,

- testowanie wtryskiwaczy (ocena szczelności oraz ilości dawkowanego paliwa).

W większości przypadków przyczyną niesprawności jest zanieczyszczenie modułu. Jeżeli jednak wtrysk wymaga naprawy, konieczne jest rozłożenie całości i wyczyszczenie wszystkich elementów, a następnie wymiana uszczelnień oraz wadliwych części. Przykładowy cennik usług można znaleźć np. na stronie motolab.pl.


Materiał zewnętrzny
Foto. pixabay.com - ResoneTIC

Tagi: akcesoria.heban.pl - http://akcesoria.heban.pl/, chotynia.pl - http://www.chotynia.pl/, conticlinic.pl - http://www.conticlinic.pl/, dzialki-szczecin.com - http://dzialki-szczecin.com/, imperiafilm.com - http://www.imperiafilm.com/, motolab.pl - www.motolab.pl, namiotyhalowe.pl - http://www.namiotyhalowe.pl/, palaczakow.pl - www.palaczakow.pl, TELKA - http://www.telka.com.pl/, Uni-Arcz - http://www.uni-arcz.pl/, www.elfik.pl - http://www.elfik.pl/, zegarki-magar.pl - http://zegarki-magar.pl/

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter