a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Co denerwuje polskich kierowców podczas zimy?

2017-02-26
Co denerwuje polskich kierowców podczas zimy?

Według raportu „Komfort jazdy II", poza warunkami panującymi na drodze największym problemem polskich kierowców okazują się zamarznięte szyby - ponad 80 proc. badanych wskazało, że to one najbardziej przeszkadzają w aucie. Zimą spada również komfort prowadzącego oraz pasażerów wewnątrz samochodu. Co trzeci Polak narzeka na zimne fotele, a 27 proc. kierowców nie lubi, gdy musi korzystać z lodowatej kierownicy.

Na pytanie o to, które z rozwiązań byłoby najbardziej przydatne w trakcie zimy, aż 68 proc. respondentów odpowiedziało, że byłaby to możliwość uruchomienia ogrzewania jeszcze przed wejściem do pojazdu, a 45 proc. wskazało na załączenie się systemu grzewczego wraz ze startem auta.

Na rynku motoryzacyjnym pojawiły się rozwiązania, które znacząco poprawiają komfort jazdy kierowców, w szczególności przy spadku temperatury poniżej zera. Obecnie produkcja mat grzewczych do większości foteli samochodowych odbywa się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii szycia. Dzięki takim innowacjom, systemy grzewcze uruchamiają się praktycznie przy włączeniu silnika, a kierowca odczuwa efekt już po kilku sekundach - mówi Michał Jaśkiewicz, Kongsberg Automotive Pruszków.

Według danych pochodzących z raportu zaledwie 15 proc. Polaków korzysta jednocześnie zarówno z ogrzewania ogólnego, jak i ogrzewania foteli. Ponad 3/4 kierowców podgrzewa jedynie wnętrze samochodu. Eksperci wskazują, że dla osiągnięcia szybszego efektu i poprawy komfortu należy korzystać ze wszystkich dostępnych opcji grzania.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że znacznie szybciej odczujemy ciepło płynące z mat grzewczych, niż z ogólnego systemu ogrzewania. Dlatego też należy pamiętać, aby przy ogrzewaniu bardzo wychłodzonego auta korzystać ze wszystkich dostępnych nam opcji - dodaje Michał Jaśkiewicz.

źródło: newsrm.tv

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter