a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Auto na gaz – czy warto?

2015-05-11
Auto na gaz – czy warto?

Dylemat kierowców - gaz czy benzyna - ma miejsce od wielu lat i nic nie wskazuje na to, by miał on się wreszcie zakończyć. Jak to jest w końcu z tym gazem w samochodzie? Czy warto się zdecydować?

Masz w najbliższym czasie zamiar kupić nowy samochód? A może zastanawiasz się nad instalacją LPG w swoim obecnym wozie? Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje dotyczące aut na popularny gaz. Przez ostatnie lata na temat LPG w samochodzie narosło wiele legend i sprzecznych opinii, które trudno obecnie zweryfikować. Jak to więc ostatecznie jest? Czy warto? O czym pamiętać? Jakie są mity?

Bezpieczeństwo

Największym zarzutem wobec samochodów z instalacją LPG jest rzekomy brak bezpieczeństwa takiego rozwiązania. Okazuje się jednak, że to swoisty mit. Butla, którą napełniany jest niezbędny do jazdy gaz, wykonane są z niezwykle trwałego materiału. Sam wyciek gazu również należy wsadzić między bajki. Wspomniana butla zabezpieczona jest odpowiednim zaworem, uniemożliwiającym wydostanie się substancji poza zbiornik. Liczne testy i badania wykazały, że zbiorniki na gaz są trwalsze od tradycyjnych samochodowych banków na benzynę.

Cena

Tu żadnej tajemnicy nie ma - cena gazu LPG na stacjach paliwowych w Polsce jest zdecydowania niższa od benzyny. Taka tendencja utrzymuje się w zasadzie od początku szerszego zastosowania gazu jako paliwa do samochodów. Jednak bardzo często kierowcy nie decydują się na zamontowanie instalacji LPG w swoich autach ze względu na koszt takiej operacji. Cena montażu to około 1600 zł, co skutecznie może odstraszyć niektórych posiadaczy czterech kółek. Jednak ci, którzy zdecydowali się na gaz w swoich samochodach przekonują - ta inwestycja bardzo szybko się zwraca.

Nie na każdy silnik

To również jest mit. W zasadzie każdy silnik można przerobić tak, by pracował za pomocą gazu. Problemem jest tylko umiejętne i profesjonalne wykonanie takiego montażu. Oczywiście testy wykazały, że niektóre silniki lepiej przystosowują się do tak nagłej zmiany, a niektóre są skonstruowane tak, że zainstalowanie w nich gazu będzie operacją niezwykle kosztowną i inwazyjną.

Niszczenie silnika

Jest trochę prawdy w tym, że gaz niezbyt korzystnie wpływa na pracę silnika. Pytanie jednak brzmi: co to znaczy niezbyt? Okazuje się bowiem, że wydajność silnika przerobionego na gaz spada raptem o kilka procent. To niedużo, patrząc na to, o jakich liczbach mówią zagorzali przeciwnicy gazu w samochodach.

O czym pamiętać?

- Zanim zdecydujesz się na kupno samochodu z LPG lub zechcesz zamontować taką instalację w swoim aucie, koniecznie przeczytaj opinie i artykuły zamieszczane na portalach motoryzacyjnych (np. http://www.biztok.pl/moto).

- Musisz koniecznie przekalkulować, czy taka instalacja będzie dla Ciebie opłacalna. Jeśli okaże się, że Twój samochód ma silnik, którego przeróbka okaże się bardzo kosztowna, to zdecydowanie lepiej będzie jednak pozostać przy benzynie.

- Dokładnie wybierz fachowca, który zajmie się instalacją gazu w samochodzie. Nie zlecaj tego zadania byle komu.

W. Chentkiewicz

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter