a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Auto kupowane dla działalności gospodarczej

2015-02-26
Auto kupowane dla działalności gospodarczej

Jeśli posiadasz własną działalność gospodarczą i planujesz zakup auta, którego będziesz używał w pracy, to musisz znać przepisy, które Cię będą obowiązywały. Jeśli prowadzisz biznes, który jest zwolniony od podatku, to nie będziesz mógł odliczyć VAT. W sytuacji, gdy Twój nowy pojazd będzie używany przy wykonywaniu czynności ulegających opodatkowaniu, będziesz jednak w stanie odliczyć nawet cały podatek, jaki był wliczony w koszt auta.

Decydując się na zakup samochodu osobowego na firmę, musisz mieć świadomość tego, że tylko w sytuacji, gdy spełniasz określone warunki, możesz liczyć na finansowe udogodnienia. Jeśli chcesz, żeby podatek był całkowicie odliczony, to musisz ustalić, czy rzeczywiście samochód będzie używany tylko do celów związanych z działalnością gospodarczą. Wskazane jest, aby sporządzić swoisty regulamin określający to, na jakich zasadach będzie wykorzystywane auto. Pamiętaj, że aby móc potwierdzić to, w jaki sposób przebiegało korzystanie z samochodu firmowego musisz regularnie gromadzić potrzebne dokumenty. Auto musi posiadać tzw. ewidencję przebiegu, którą ma sporządzić osoba do tego uprawniona.

Być może będziemy zmuszeni do tego, by korzystać z samochodu firmowego robiąc z niego użytek mieszany. Ma to miejsce na przykład w sytuacji, gdy zakupionym samochodem dojeżdżamy z domu do pracy, a także po skończonej pracy wracamy nim do domu. W takim przypadku, w świetle obowiązującego obecnie prawa, można odliczyć tylko 50 proc. podatku. Jednak nie trudno się nie zgodzić z twierdzeniem, że większość właścicieli jednoosobowych lub bardzo małych firm, właśnie w taki sposób zmuszona jest organizować swoją codzienną pracę.

Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu firmowego o masie poniżej 3,5 ton (bo o takich samochodach jest tu mowa), powinien też wiedzieć, że do siedmiu dni od chwili uregulowania zapłaty za auto, musi złożyć formularz VAT-26 odpowiedniej osobie w swoim urzędzie skarbowym. Tylko wtedy podatek może zostać rzeczywiście odliczony.

Materiał zewnętrzny

 

 

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter