a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 19 sierpnia 2018
Imieniny: Bolesława, Juliana, Jana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

5 sposobów na tańsze OC.

2017-10-30
5 sposobów na tańsze OC.
Chcesz płacić mniej za OC? Nie Ty jeden! Większość kierowców narzeka na coraz wyższe składki ubezpieczeniowe, dlatego każda oszczędność jest na wagę złota. Poznaj 5 sprawdzonych i całkowicie legalnych sposobów na obniżenie ceny obowiązkowej polisy od odpowiedzialności cywilnej.

1. Wybór najtańszej polisy

Zakres OC jest regulowany ustawą, co znaczy, że jego warunki pozostają niezmienne bez względu na cenę i towarzystwo. Mówiąc wprost, płacenie więcej za obowiązkowe ubezpieczenie nie ma logicznego uzasadniania, bo z tego tytułu nie otrzymasz żadnych korzyści. Rozsądne jest poszukiwanie najtańszej polisy, bo cena to jedyne kryterium, które należy brać pod uwagę. Tylko jak ją znaleźć w gąszczu ofert i promocji? Najlepszym sposobem jest porównanie dostępnych polis.

Żeby szybko i pewnie porównać bieżące oferty OC, wystarczy otworzyć serwis najtaniejuagenta.pl. Za jej pośrednictwem można wykonać kalkulację składki dla wielu towarzystw, a następnie wykupić najkorzystniejszą polisę. Trochę więcej czasu i energii należy poświęcić na porównanie OC u agenta ubezpieczeniowego, do którego biura trzeba dojść lub dojechać. Rezultat powinien być jednak taki sam w postaci najtańszej polisy.

2. Bezpieczna jazda

Kierowcy, którzy mają na swoim koncie jedną lub więcej szkód w ciągu ostatnich lat, są z tego tytułu obarczeni wyższą składką. Każde odszkodowanie wypłacone z Twojej polisy skutkuje droższym OC, o czym powinieneś wiedzieć, poruszając się po drogach. Zdecydowanie warto jeździć ostrożnie i nie ryzykować kolizją, stłuczką ani wypadkiem - nie tylko dla własnego zdrowia, ale również dla pieniędzy, które możesz dzięki temu oszczędzić na ubezpieczeniu.

3. Drugi właściciel z pełnymi zniżkami

Należysz do grona kierowców obarczonych zwyżkami ubezpieczeniowymi z uwagi na młody wiek lub niewielkie doświadczenie za kółkiem? W takim razie zapewne wiesz, jak bolesna dla portfela może być składka OC. Żeby ją obniżyć, namów kogoś bliskiego, kto posiada pełne zniżki ubezpieczeniowe, żeby stał się drugim właścicielem Twojego samochodu. W efekcie końcowa cena OC ulegnie obniżeniu.

4. Dobranie dodatkowych ubezpieczeń

Wykupienie dodatkowych ubezpieczeń pozwoli Ci otrzymać korzystniejszą cenę OC niż przy zakupie samej tej polisy. Zastanów się więc, czy potrzebujesz autocasco, NNW bądź assistance i jeśli tak, dobierz je do OC, uzyskując w ten sposób rabat.

5. Rozsądny wybór auta

OC a pojemność silnika - te dwie wartości są od siebie mocno zależne. Jak wynika w artykule, wraz ze wzrostem pojemności jednostki napędowej droższe staje się obowiązkowe ubezpieczenie. Miej to na uwadze, gdy wybierasz samochód.

Materiał zewnętrzny
Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Najpopularniejsze artykuły

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter