a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 26 kwietnia 2018
Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

4Mobility: 30 baz car sharing w Warszawie

2017-03-27
4Mobility: 30 baz car sharing w Warszawie

Nowe bazy przy Tesco, PH Targówek i Royal Wilanów

4Mobility - spółka notowana na NewConnect, która stworzyła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing w formule aut na minuty - udostępniła użytkownikom nowe punkty wynajmu - przy biurowcu Royal Wilanów, w Parku Handlowym Targówek oraz przy sklepach Tesco (na Kabatach, Bemowie i Pradze Południe). Sieć car sharing 4Mobility stanowi innowacyjne uzupełnienie transportu miejskiego w Warszawie i łącznie obejmuje już 30 baz. Wśród nich znajdują się m.in. punkty wzdłuż linii metra - przy stacjach Świętokrzyska, Wilanowska, Służew, Ursynów, Imielin, Natolin i Kabaty - a także na Dworcu Centralnym i Lotnisku Chopina.

Obecnie 4Mobility udostępnia 50 aut marek BMW i MINI, a bezpłatny zwrot samochodu możliwy jest w każdej bazie oraz w dowolnym miejscu dzielnicy Śródmieście. Firma w ramach usługi zapewnia również swoim użytkownikom bezpłatny postój w całej Strefie Płatnego Parkowania.

Car sharing stał się ważnym elementem sieci transpotu miejskiego. Przewiduje się, że w 2020 roku w Europie z usługi korzsytać będzie 15 mln użytkowników, a jedno współdzielone auto już dziś niejednokrotnie zastępuje nawet 12 prywatnych pojazdów. To innowacyjne uzupełnienie systemu miejskiej mobilności może też znacząco poprawić jakość przemieszczania się oraz komfort życia mieszkańców aglomeracji. Dzięki korzystaniu z usług car sharing uwalniane jest od 80 do 160 m2 miejsc parkingowych w centrum miasta[1]. Dodatkowo, współdzielenie samochodów może również poprawić jakość powietrza w aglomeracjach - auta na minuty w sumie emitują od 7,6% do 36%[2] mniej zanieczyszczeń niż pojazdy prywatne.

„W odpowiedzi na duży popyt na usługę car sharing w stolicy sukcesywnie rozbudowujemy sieć, która obecnie liczy już 30 baz na terenie całej Warszawy. Głównym celem firmy jest dostarczanie rozwiązań jak najlepiej dopasowanych do potrzeb mieszkańców dużych miast. Dlatego punkty wynajmu aut 4Mobility zlokalizowane są w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych, w tym przy Dworcu Centralnym i w okolicach stacji metra. Auta na minuty to wygodna forma poruszania się po mieście, a przy tym bardziej opłacalna niż np. codzienna jazda taksówkami czy własnym samochodem. Użytkownicy 4Mobility mogą komfortowo dotrzeć w dowolne miejsce, nie muszą czekać na autobus czy tramwaj, nie płacą za postój w stołecznej Strefie Płatnego Parkowania, a samochód mogą zostawić w dowolnym punkcie Środmieścia lub wybranej bazie 4Mobility" - mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

Wynajęcie auta na minuty odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej - samochód można wypożyczyć nawet na 15 minut. 4Mobility CAR SHARING łączy w sobie ideę ekonomii współdzielenia oraz innowacyjne rozwiązania dostępne dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.


Innowacyjna usługa 4Mobility - auto na minuty:

 • Dedykowana dla osób prywatnych oraz firm
 • 30 samoobsługowych baz wynajmu aut zlokalizowanych przy kluczowych węzłach komunikacyjnych i najważniejszych punktach biznesowych Warszawy
 • Rezerwacja oraz otwieranie auta za pomocą aplikacji na smartfonie
 • Wypożyczenie samochodu nawet na 15 minut
 • Niskie koszty i wygoda użytkowania
 • Użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans
 • Bezpłatny zwrot w obrębie dzielnicy Śródmieście lub w bazach 4Mobility
 • Samochody marki BMW i MINI
 • 50 samoobsługowych baz i 200 aut do końca 2017 r., w tym rozwój usługi w innych miastach Polski
 • Usprawnienie mobilności

 

Car sharing w Europie:

 • Atrakcyjna alternatywa dla samochodów służbowych, taksówek i komunikacji zbiorowej
 • Innowacyjny sektor w fazie rozwoju
 • Ponad 2,1 mln użytkowników
 • 31 tys. dostępnych samochodów
 • Do 2020 roku 15 mln użytkowników i 240 tys. aut w Europie

4Mobility to nowoczesne podejście do mobilności - samochód wypożycza się nawet na 15 minut, a wszystko - łącznie z otwarciem samochodu - odbywa się za pomocą aplikacji na smartfonie. Rejestracja i wykonanie rezerwacji zajmują kilka minut, a użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans.

Więcej informacji na: oraz Facebook.com/4Mobility[1] Źródło The State of European Car-Sharing Final Report D 2.4 Work Package 2 http://www.eltis.org/sites/eltis/files/tool/the_state_of_carsharing_europe.pdf

[2] Ibidem

 

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter