a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

4 błędy popełniane przy wyborze AC

2015-05-22
4 błędy popełniane przy wyborze AC

Wielu kierowców decyduje się na wykupienie polisy AC. To słuszny wybór, zapewniający szeroką ochronę ubezpieczeniową pojazdu. Problem w tym, że wiele osób wybiera polisę autocasco zupełnie nieświadomie. Efekt? Żałują decyzji i chętnie zmieniliby ofertę na inną. Jeśli nie chcesz dołączyć do ich grona, poznaj 4 najczęściej popełniane błędy.

Polisę autocasco (polisę AC) posiada w swojej ofercie właściwie każde towarzystwo ubezpieczeniowe, między innymi: PZU, Generali, Proama czy MTU. Ubezpieczenia chronią przed finansowymi konsekwencjami w razie uszkodzenia ubezpieczonego pojazdu - także przez kierowcę czy anonimowych sprawców. Jest polecanym rozwiązaniem, pod warunkiem przemyślanego wyboru.

1. Najtańsze AC jest najlepsze

Wychodząc z takiego założenia, kierowcy popełniają poważny błąd. O ile o najtańszym jako najlepszym rozwiązaniu można mówić w kontekście obowiązkowego ubezpieczenia OC, z polisą AC jest zupełnie odwrotnie.

Dzieje się tak, ponieważ zakres polisy autocasco nie jest regulowany żadnymi przepisami. Wyłącznie od samych towarzystw ubezpieczeniowych zależy to, jakie zdarzenia ubezpieczenie będzie obejmowało. Może się więc okazać, że najtańsze AC nie obejmuje ważnych dla tego konkretnego klienta kwestii. Przed podjęciem decyzji, warto więc dokładnie określić swoje potrzeby pod kątem zakresu ubezpieczenia.

2. Wybór dużego udziału własnego

Udział własny w szkodzie stanowi część wartości szkody, którą osoba ubezpieczona decyduje się pokryć. Im jest on wyższy, tym niższej składki można się spodziewać. Niby wszystko świetnie, ale... może się okazać, że kierowca nie otrzyma żadnego świadczenia w ramach odszkodowania.

Jeśli wartość szkody nie przekroczy wartości zadeklarowanego udziału własnego, właściciel pojazdu będzie zmuszony do przeprowadzenia naprawy na własny koszt. Warto więc zastanowić się, czy wysoki udział własny w szkodzie faktycznie jest opłacalny.

3. Wybór wysokiej franszyzy integralnej

Podobnie jak udział własny w szkodzie, tak i wysokość franszyzy integralnej może wpłynąć na wysokość składki. Wielu kierowców, szukając oszczędności, decyduje się na wyższą franszyzę.

Nie zawsze jest to opłacalne, ponieważ w przypadku niedrogich szkód kierowca zmuszony jest do pokrycia kosztów z własnej kieszeni. Warto bowiem wiedzieć, że franszyza integralna stanowi dolną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela. Jeśli wartość szkody jest niższa niż franszyza, wówczas firma ubezpieczeniowa nie bierze za szkodę odpowiedzialności.

4. Pozostawanie u tego samego ubezpieczyciela

Kierowcy mają tendencję do kupowania polisy AC ciągle u tego samego ubezpieczyciela. Nie zawsze jednak taka lojalność się opłaca. Może się bowiem okazać, że w konkretnym przypadku to np. MTU ubezpieczenia oferuje na korzystniejszych warunkach, a nie na przykład Generali czy PZU.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji i po przeanalizowaniu oczekiwań w odniesieniu do AC, warto porównać oferty konkurencyjne. Może się bowiem okazać, że inna firma ubezpieczeniowa oferuje ten sam zakres autocasco, ale znacznie taniej.

Materiał zewnętrzny

Fot. Pescador, pixabay.com

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter