a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 18 lipca 2018
Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

10 rad dla kobiet od Rajdowego Mistrza Europy

2017-04-23
10 rad dla kobiet od Rajdowego Mistrza Europy

Kajetan Kajetanowicz zdobył swoje tytuły nie tylko dzięki umiejętności jazdy za kierownicą i ciężkiej pracy, ale również dzięki zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa na rajdach. O tym, jak jeździć bezpiecznie kierowcy rajdowi wiedzą najlepiej, bo zgodnie ze znaną w tym sporcie zasadą - zwycięzcy są na mecie. Trudna i fachowa nomenklatura używana w poradnikach dla kierowców często odstrasza kobiety od lektury. Z tego powodu Kajetan Kajetanowicz przygotował dla płci pięknej spis 10 porad, napisanych prostym i przystępnym językiem, które pomogą, każdej Pani dojechać zawsze bezpiecznie do celu.

 

10 kroków do królowej kierownicy

Bezpieczeństwo przede wszystkim - to dewiza, którą Kajetan Kajetanowicz wziął sobie do serca, startując w rajdach. Dzięki temu bezpiecznie dojeżdża do mety i walczy o największe tytuły. Podobnymi zasadami rządzi się jazda w ruchu drogowym. Tu także przestrzeganie kilku podstawowych zasad może ustrzec nas i naszych bliskich, z którymi podróżujemy, a także innych uczestników ruchu przed nieprzyjemnymi konsekwencjami lub nawet tragedią. Kajetan Kajetanowicz postanowił wyjść naprzeciw wszystkim uczestniczkom ruchu drogowego i przygotował 10 porad, które są zrozumiałe i przede wszystkim cenne:

1. Szyby, lampy, lusterka - przed jazdą upewnij się, że masz czyste szyby, lusterka, lampy - lepsza widoczność pozwala na szybszą reakcję w chwili zagrożenia, a czasami nawet jego uniknięcie.

2. Fotel - gdy siadasz za kierownicą, sprawdź, czy fotel, lusterka i kierownica są dobrze ustawione - poprawi to komfort Twojej jazdy, będziesz miała także dużo lepszą widoczność.

3. Nie zaglądaj do torebki w czasie jazdy - odwrócenie wzroku przy prędkości 50 km/h na 5 sekund sprawia, że w tym czasie auto może pokonać nawet 80 metrów bez Twojej kontroli!

4. Odpoczynek - jeśli podczas jazdy pokonujesz wiele kilometrów to nie zapomnij o odpoczynku, choćby krótkim. Zmęczenie nie jest dobrym doradcą na drodze.

5. Nie poprawiaj makijażu za kółkiem- rzęsy, paznokcie, usta? Te sprawy, jakże ważne, najlepiej upiększać jednak w domu przed lustrem. To podobnie jak z torebką - w mgnieniu oka samochód przejeżdża naprawdę duży dystans bez kontroli kierowcy.

6. Jedź oszczędnie - używając np. "podpowiadacza", czyli strzałek na wyświetlaczu deski rozdzielczej. Gdy strzałka kieruje do góry - wrzuć wyższy bieg, gdy w dół - zredukuj go. Jeśli nie masz w samochodzie tego systemu, zmieniaj biegi w okolicach 2,5 - 3 tysięcy obr./min.

7. Nowa ikonka na wyświetlaczu - pomarańczowa lub czerwona? Nie bagatelizuj awarii. Podpowiedzi znajdziesz w książce serwisowej samochodu, jednak jeśli nie czujesz się w tym mocna - po prostu udaj się do serwisu lub zadzwoń do kogoś, kogo podejrzewasz o znajomość tematu.

8. Jakie paliwo do auta? - Choć dla Pań wielu ta kwestia jest oczywista, czasem jadąc pożyczonym samochodem, zastanawiacie się, jakie wlać paliwo. Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w dwóch miejscach: po wewnętrznej stronie wlewu paliwa będzie naklejka ze skrótem ON (olej napędowy, diesel) lub PB (czyli benzyna). Drugim miejscem jest dowód rejestracyjny i punkt P.3: benzynę oznacza literka P (Petrol), a olej napędowy literka D (Diesel). Aż wstyd się przyznać - sam się kiedyś pomyliłem J.

9. Jeśli musisz użyć telefonu - zrób to za pomocą systemu głośnomówiącego. W wielu nowych samochodach można połączyć telefon z systemem w głośnikach, przez co rozmowa nie rozprasza aż tak mocno. Ale pamiętaj, telefon przeszkadza w jeździe i jeśli nie musisz go wtedy używać, zrób to po zatrzymaniu się. Telefon to moim zdaniem aktualnie największy złodziej czasu w naszym samochodzie.

10. Buty - jasnym jest, że noga w szpilce wygląda oszałamiająco. Z pewnością dodają uroku, ale nie pomagają w jeździe. Warto wrzucić do bagażnika wygodne buty (bez obcasów) przeznaczone do samej jazdy. Zwiększy to pewność w używaniu pedałów gazu, hamulca i sprzęgła, a co za tym idzie - bezpieczeństwo.

„Wśród moich kibiców jest mnóstwo Pań i mam nadzieję, że te 10 prostych porad sprawi, że podróżowanie autem będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Często to właśnie Panie podróżują z małymi dziećmi, przez co aspekt bezpieczeństwa na drodze jest jeszcze istotniejszy. Choć w moich ustach może brzmieć to stronniczo, podróżowanie potrafi być bardzo przyjemne. Życzę Wam tyle samo powrotów, ile wyjazdów w poczuciu bezpieczeństwa, ale także wielkiej frajdy z jazdy. Przy okazji chciałbym bardzo podziękować wszystkim moim Kibickom za wparcie i do zobaczenia na rajdach!" - podsumował Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter