a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 25 kwietnia 2018
Imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Motoryzacja

Silnik w piaście koła może przyspieszyć rozwój branży samochodów elektrycznych. Poprawi własności jezdne i więcej miejsca na baterie

Silnik w piaście koła może przyspieszyć rozwój branży samochodów elektrycznych. Poprawi własności jezdne i więcej miejsca na baterie

Elon Musk doprowadził do tego, że przestaliśmy postrzegać pojazdy elektryczne wyłącznie w kategorii ciekawostki, stały się realną alternatywą dla aut spalinowych. Niestety z powodu słabo rozwiniętej sieci stacji szybkiego ładowania i przeciętnemu zasięgowi wciąż ustępują pojazdom z klasycznym napędem. Rozwiązaniem, które może przyspieszyć upowszechnienie się samochodów elektrycznych, są silniki montowane w piaście koła. Pozwolą one nie tylko poprawić parametry jezdne, ale również zaoszczędzić miejsce, które można przeznaczyć na dodatkowe baterie i tym samym zwiększyć zasięg auta.

więcej
 • Rośnie liczba luksusowych aut. Polacy coraz częściej wolą je leasingować niż mieć na własność

  Rośnie liczba luksusowych aut. Polacy coraz częściej wolą je leasingować niż mieć na własność

  Na polskich drogach przybywa luksusowych samochodów. Do 2022 roku ich liczba może rosnąć nawet o 10 proc. rocznie - wynika ze statystyk Deutsche Banku. W 2017 roku w Polsce zarejestrowano 176 tys. aut premium. Tych luksusowych, których ceny przekraczają 215 tys. zł, już znacznie mniej - nieco ponad 140. Będzie ich jednak coraz więcej, bo przybywa zamożnych Polaków, a ci ponad połowę wszystkich wydatków na dobra luksusowe przeznaczają właśnie na samochody. Dla klientów ważniejsze od posiadania, staje się użytkowanie. Dlatego coraz częściej Polacy decydują się na leasing.

  więcej
 • Nowy koncept marki Volvo w centrum Warszawy. To pierwszy na świecie salon samochodowy połączony z kawiarnią i centrum kulturalnym

  Nowy koncept marki Volvo w centrum Warszawy. To pierwszy na świecie salon samochodowy połączony z kawiarnią i centrum kulturalnym

  Pierwszy na świecie Downtown Store marki Volvo został właśnie otwarty w ścisłym centrum Warszawy. To nowy koncept salonu samochodowego, połączonego z kawiarnią i centrum kulturalnym, gdzie - obok dobrej kawy i koncertów muzycznych - można też skorzystać z jazdy próbnej i od ręki kupić samochód. Grupą docelową marki są zabiegani, pracujący mieszkańcy Warszawy, którzy często nie mają czasu odwiedzić salonu położonego na obrzeżach miasta.

  więcej
 • Peugeot rozszerza ofertę w segmencie D i kombivanów. W tym roku zapowiada kolejne dwie nowości

  Peugeot rozszerza ofertę w segmencie D i kombivanów. W tym roku zapowiada kolejne dwie nowości

  Nowy Peugeot 508, prezentowany podczas poznańskich Motor Show, ma pozwolić francuskiemu koncernowi umocnić swoją pozycję w segmencie D, czyli aut klasy średniej. To segment, który odpowiada mniej więcej za 10 proc. sprzedaży w Europie, a za 20 proc. w Polsce. Drugą tegoroczną nowością Peugeot jest Rifter, czyli kombivan, następca Partnera Tepee. Ofensywa produktowa marki nie zatrzymuje się. W 2019 roku zaprezentujemy co najmniej dwie nowe pozycje w naszej gamie - zapowiada Jacek Trojanowski, dyrektor marki Peugeot w Polsce.

  więcej
 • DS chce konkurować z największymi graczami na rynku SUV-ów. Swój nowy model w tym segmencie będzie sprzedawać w specjalnej sieci salonów

  DS chce konkurować z największymi graczami na rynku SUV-ów. Swój nowy model w tym segmencie będzie sprzedawać w specjalnej sieci salonów

  Bez wielkich kampanii reklamowych, za to ze specjalnie zaprojektowaną siecią sprzedaży, która wykorzystuje najnowsze technologie - marka DS wprowadza na polski rynek DS 7 Crossback, swojego flagowego SUV-a z kategorii premium, który ma konkurować z BMW X1 czy Audi Q3. Model ma dwa wyróżniki - oryginalny design w wersji francuskiej i wnętrze naszpikowane multimediami oraz wszystkimi technologicznymi nowinkami, jakie są obecnie dostępne w segmencie premium.

  więcej
 • Chcesz zaoszczędzić na paliwie? Sprawdź, czy instalacje LPG to dobry pomysł

  Przez wiele lat jedynym wyborem dla osób, które jeździły dużo i chciały zaoszczędzić na paliwie, były auta wyposażone w silniki Diesla. Niestety, postęp technologiczny sprawił, że współczesne jednostki wysokoprężne są już na tyle kosztowne w obsłudze, że ewentualne oszczędności na samym paliwie mogą zostać zniwelowane po kilku wymianach eksploatacyjnych. Alternatywą jest zatem wyposażenie auta w instalację LPG.

 • Ile kosztuje kredyt samochodowy? Sprawdzamy

  Chociaż sprzedaż pojazdów używanych nadal jest na topie, rośnie liczba osób zainteresowanych zakupem nowych samochodów. To zasługa kredytów samochodowych oferowanych na atrakcyjnych warunkach. Sprawdź, ile to kosztuje.

 • Spedycja i transport – podstawowe różnice

  Często zdarza się że, określenia „spedycja” i „transport” są stosowane jako słowa bliskoznaczne lub nawet jako bezpośrednie zamienniki. To rażący błąd, gdyż definicje tych terminów różnią się od siebie diametralnie i obejmują one kompletnie inne kwestie. Jakie są różnice między tymi gałęziami logistyki i na czym polegają czynności w ich zakresie? Czas na małą lekcję z branży TSL!

 • Ile kosztuje ubezpieczenie „hybrydy” lub „elektryka”?

  Dzięki danym z kalkulatora ubezpieczeniowego Ubea.pl można porównać koszt zakupu polisy OC oraz pakietów OC + AC dla samochodu elektrycznego, hybrydowego i spalinowego. Szczególnie ciekawe wydaje się porównanie dotyczące nowego Volkswagena Golfa. Ten popularny samochód obecnie jest bowiem dostępny w trzech wersjach z różnym napędem (spalinowym, hybrydowym oraz elektrycznym). W ramach analizy warto sprawdzić koszt pierwszego ubezpieczenia następujących pojazdów:

 • Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstać

  Wygląda na to, że właściciele aut Toyoty to ludzie najbardziej lojalni. Przynajmniej wobec swoich samochodów.

 • W radiowozach pojawią się terminale. Za mandat zapłacimy kartą

  Trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale płatnicze POS. To element Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Od lutego już w każdym radiowozie patrolu drogowego za mandat będziemy mogli zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem.

 • Uważaj na drogowców zimą

  Zima w pełni zagościła na polskich drogach. Służby odpowiedzialne za usuwanie jej skutków pracują pełną parą. Najbliższe tygodnie miną drogowcom na walce ze śliską nawierzchnią oraz śniegiem. Nie gwarantuje to jednak pełnego bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Warto również zaznaczyć, że na największe ryzyko, w tej sytuacji, narażeni są pracownicy drogowi. Z tego powodu organizatorzy akcji „Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie", mającej na celu zmniejszenie liczby wypadków z udziałem drogowców, przypominają o czym kierowcy powinni pamiętać podczas najzimniejszej pory roku.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 31

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter