a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Piątek, 20 kwietnia 2018
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Pierścionek zaręczynowy, który olśni Twoją ukochaną

2016-09-29
Pierścionek zaręczynowy, który olśni Twoją ukochaną

Moment, do którego dojrzewałeś tak długo, wreszcie nadszedł. Już wiesz, że Twoja ukochana to ta jedna jedyna, z którą chcesz spędzić resztę życia. Czas na oświadczyny! Romantyczna kolacja przy świecach (może owoce morza?), bukiet czerwonych róż, najlepsze wino - a przede wszystkim: idealny pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena zazwyczaj nie gra roli - chcesz przecież ostatecznie podbić serce kobiety Twojego życia i sprawić, by bez wahania powiedziała „tak". Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze pierścionka zaręczynowego.

Z czego powinien być wykonany?

Powszechnie i tradycyjnie uważa się, że pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany ze złota. Ten najszlachetniejszy kruszec doskonale odpowiada powadze sytuacji i podkreśla jej znaczenie. Oboje wszak zapamiętacie ten moment do końca życia - warto, by i jego najważniejszy symbol był wyjątkowy, elegancki i trwały. Złoto zaś okazuje się gwarantem wszystkich tych cech, będąc metalem bardzo wytrzymałym. Najczęściej wybierać można spośród trzech kolorów złota: żółtego, białego i różowego. Jaki będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej wybranki? Przyjrzyj się biżuterii, jaką nosi na co dzień. Spróbuj też wypytać o to jej siostrę, mamę czy przyjaciółki.

Koniecznie też dowiedz się, czy Twoja przyszła narzeczona nie jest uczulona na złoto. Jeśli tak, będziesz musiał zastanowić się nad wyborem pierścionka wykonanego z innego metalu szlachetnego. Do wyboru pozostaje platyna - niezwykle elegancka i równie trwała, co złoto - lub srebro. Wiele osób uważa jednak, że to drugie nie nadaje się najlepiej na pierścionek zaręczynowy. Srebro jest mniej trwałe i w powszechnej świadomości zarezerwowane jednak na inne okazje.

Brylanty - najlepsi przyjaciele kobiety

 Najbardziej popularne i najczęściej polecane są kojarzone tradycyjnie z zaręczynami pierścionki z brylantem. Stereotypowy brylant jest wielki, ciężki i błyszczący - ale to bardzo uproszczone widzenie tego kamienia szlachetnego. Masę diamentów mierzy się w jednostkach zwanych karatami metrycznymi (ct). Najmniejsze i najdelikatniejsze z diamentów mają masę 0,01 ct, największe - z tych dostępnych u wiodących polskich producentów, jak W.KRUK - 2,00 ct. Jeśli jednak  Twoja ukochana nie lubi dużej, zwracającej uwagi biżuterii, możesz wybrać model bardziej dyskretny. Ważny jest także kolor i czystość diamentu, jak również jego szlif. To już jednak kwestia indywidualnych upodobań.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem - cena

Nieprawdą jest, że pierścionek z brylantem musi być horrendalnie drogi i że na taki zakup trzeba odkładać przez całe życie. Ceny tych drobniejszych i delikatniejszych zaczynają się już od 600 zł i rosną wraz z wielkością brylantu. Górną granicę wyznacza zaś fantazja i rozmach kupującego - więc taka właściwie nie istnieje. Z pewnością jednak uda Ci się wybrać coś odpowiedniego.

Powodzenia!

Materiał zewnętrzny

Tagi: brylant, pierścionek, zaręczyny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter