a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 24 maja 2018
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Kurtki zimowe męskie najlepsze do sportów zimowych

2015-10-23
Kurtki zimowe męskie najlepsze do sportów zimowych

Jeżeli zaczynasz planować wyjazd zimowy lub rozpoczęcie uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportowej w mieście - będziesz potrzebował odpowiedniego odzienia. Sprawdź, jak wybrać porządne kurtki zimowe męskie, które zdadzą egzamin nawet w mroźne dni.

Jesteś hobbystą biegaczem, spacerujesz z kijami do nording walking, zima ci nie straszna na rowerze, a może lubisz częste wypady w góry na narty, snowboard lub biegówki? Bez względu na to, jaki sport uprawiasz zimą, potrzebujesz do tego odpowiedniej odzieży, która zapewni ciepło, ale również będzie dbała o wysoką oddychalność, odseparowywanie wilgoci od skóry na zewnątrz, nieprzepuszczalność wody itd.

Jak wybrać rozsądnie dobrą kurtkę?

Wybierając kurtki zimowe męskie, które mają spełniać twoje oczekiwania podczas uprawniania sportu zimą powinieneś wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

  • Musi ci być ciepło

Przede wszystkim zimą ma nam być ciepło. W Polsce często mamy do czynienia z bardzo niskimi temperaturami. Nie wolno ryzykować wyziębienia organizmu. Może to skutkować poważnymi chorobami, nie tylko przeziębieniem. Należy też jednak pamiętać, że inaczej odczuwamy chłód i zimno, gdy się ruszamy i nasz organizm jest rozgrzany. Wtedy nie potrzebujemy wcale tak grubych rzeczy lub kilku warstw, które zakładamy na zwykłą przebieżkę.

Dlatego wybierajmy specjalne sportowe modele kurtek. One wydają się cienkie, jednak są bardzo ciepłe. Są tak zaprojektowane, by były jak najlżejsze, ale zapewniały maksimum ciepła. Specjalne membrany przepuszczają parę i ciepło. Warto sprawdzić parametry, które zapewnia producent, by mieć pewność, że kurtka nas ogrzeje.

  • Nie może przemakać

Podczas zakupu wybierajmy kurtki zimowe męskie, które mają wysokie parametry wodoszczelności. Im wyższe parametr, tym większa szansa, że deszcz i śnieg nie będzie nam zagrażał. Bierzmy pod uwagę wartości powyżej 10 000 mm.

  • Przepuszczalność wilgoci, aby się nie przeziębić

Powinna być wysoka, ok. 10 000 g / m2. Chodzi o to, że gdy się spocimy, wilgoć będzie usuwana na zewnątrz. Ciało pozostanie suche, a my nie zmarzniemy. Takie kurtki zimowe męskie posiadają przeważnie specjalne materiały, które usuwają pot z ciała w gazowej postaci.

  • Oddychalność i odporność na wiatr

To ważny element kurtki. Kurtka powinna mieć wiele miejsc wentylacyjnych, na przykład pod pachami. Najlepiej, jeżeli producent da nam zdecydować i miejsca służące wentylacji będą zasuwane na suwak. Poza tym podczas uprawiania każdego sportu zimą nasze okrycie powinno być całkowicie odporne na wiatr. Każdy producent również podaje tego typu informacje na metkach odzieży.

Gdzie kupować kurtki zimowe męskie dobrej jakości?

Kupno kurtki sportowej to poważny zakup, lepiej czasem więcej wydać i mieć porządną rzecz, która nam zda egzamin na długo niż kupić coś kiepskiej jakości. Kurtki można kupić w sklepach internetowych i stacjonarnych w działach sportowych. Starajmy się szukać promocji lub kupujmy na wyprzedażach - to się bardziej opłaca.

Materiał zewnętrzny

Tagi: kurtki, kurtki zimowe, zima

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter