a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Środa, 26 września 2018
Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Baleriny a Coco Chanel

2015-05-07

Zdjęcie 1/5

  • Zdjęcie 1/5
  • Zdjęcie 2/5
  • Zdjęcie 3/5
  • Zdjęcie 4/5
  • Zdjęcie 5/5

Coco Chanel w poszukiwaniu wygodnego obuwia, w którym mogłaby chodzić cały dzień, około 1920 r. trafiła do warsztatu ubogiego włoskiego emigranta przy Rue de la Paix w Paryżu i tak powstały pierwsze współczesne baleriny

Coco Chanel i jej styl, który zrewolucjonizował modę znają wszyscy. Od jej czasów w modzie wygoda wzięła górę i tak na szczęście zostało do dziś. Projektantka w poszukiwaniu wygodnego obuwia, w którym mogłaby chodzić cały dzień, około 1920 r. trafiła do warsztatu ubogiego włoskiego emigranta przy Rue de la Paix w Paryżu i tak - w poszukiwaniu połączenia wygody z elegancją i stylem - powstały pierwsze współczesne baleriny. Na dzień z cielistej koźlej skóry, z czarnym materiałowym czubkiem, a do kreacji wieczorowych ze złotym lub kwadratowym czubkiem. Klasa sama w sobie!

Dziś nie sposób wymienić wszystkich modeli balerinek, które w kolejnych sezonach pojawiają się na wybiegach. Co roku projektanci zaskakują ilością nowocześniejszych wersji... Tradycyjne, gładkie i na płaskiej podeszwie, wypierają coraz częściej te obite ćwiekami, różnorodnymi błyskotkami, a nawet futerkami. Kolorystka i deseń są przeogromne - od paseczków po kropki, kwiatki i kratkę, falbanki, kokardki, broszki, ozdobne kamienie. Te ostatnie z powodzeniem możecie założyć do eleganckiego stroju i małej czarnej. Wybór wśród materiałów też jest spory. Najczęściej spotykane tworzywa to skóra naturalna, ekologiczna oraz wszelkie tekstylia.

W tym sezonie największą popularnością ciszą się baleriny o nieco szpiczastym nosku, które jednak nie ściskają palców oraz tradycyjne chanelki, z noskiem kwadratowym i kokardką. Sporo modeli ma też zaokrąglony nosek, wykończony skórą w kontrastowym kolorze lub fakturze skóry.

Informacja prasowa

 

Tagi: baleriny, moda, stylizacje, wiosna 2015

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter