a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 23 czerwca 2018
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Adidas Superstar – legenda wśród butów

2017-03-09
Adidas Superstar – legenda wśród butów

Stylowe i ponadczasowe. Od 50 lat rządzą miejskim stylem. Czy już wiecie o czym mowa? Oczywiście o Adidas Superstar, które od samego pojawienia się okrzyknięto hitem. Dlaczego są tak popularne i do dziś święcą triumfy sprzedażowe? Dlaczego tak często są kojarzone z koszykarzami i hip-hopowcami? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.      

Jeśli sądzicie, że moda na Superstary to powrót do lat 90., to grubo się mylicie. Najbardziej klasyczny model w portfolio Adidas ma niemal 50 lat i niedawno powrócił w kultowej odsłonie. Gdy w 1969 roku marka zaprezentowała swoje najnowsze dzieło, nikt nie spodziewał się, że przejdzie ono do historii. Co ważniejsze - przez pół wieku wygląd Superstarów w ogóle się nie zmienił. Najbardziej klasyczna wersja tego modowego hitu ma biały kolor i trzy czarne paski. Cechą, która go wyróżnia jest gumowa osłona na palce, która ma kształt... muszli. Dlatego bardzo często but nazywany jest „shell toe" lub  „shell shoes".

Ten model od początku „był skazany na sukces". Większość graczy NBA go nosiła i białe sneakersy błyskawicznie stały się hitem. Każdy dzieciak mieszkający na przedmieściach chciał je mieć. Również raperzy zaczęli dostrzegać potencjał drzemiący w Superstarach. Były one nieodłączną częścią garderoby hip-hopowców z grupy RUN D.M.C. Czarne kurtki i spodnie oraz białe „shell toe" królowały na scenie podczas koncertów. Muzycy „nosili się" tak, aby zwrócić uwagę swoich fanów. Nawiązując do więziennej estetyki, z butów wyciągnęli sznurówki i języki. Chłopacy identyfikowali się z marką tak bardzo, że napisali utwór „My Adidas". Piosenka była hymnem na cześć Superstarów. Dlatego korporacja postanowiła szybko wykorzystać popularność zespołu i podpisała z nim milionowy kontrakt. 

W latach 90. Superstary nosili wszyscy: od dzieciaków po gwiazdy formatu Madonny. Były stałym elementem mody ulicznej. Niestety po wybuchu popularności nagle zniknęły i przez dekadę nikt ich nie widział. Aż do teraz! Z wielkim hukiem powróciły i przeżywają „drugą młodość". Przekonajcie się czy też je pokochacie! Zapraszamy do sklepu 1but.pl

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter