a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Złoto i marmur coraz chętniej wykorzystywane do produkcji ekskluzywnych mebli

2015-09-15
Złoto i marmur coraz chętniej wykorzystywane do produkcji ekskluzywnych mebli

Wśród producentów luksusowych mebli coraz większą popularnością cieszą się materiały szlachetne, takie jak marmur, złoto czy uszlachetniona stal. Meble te charakteryzują się klasycznymi formami i ponadczasową elegancją. Mają pomagać w tworzeniu wnętrz pełnych ciepła, harmonii i spokoju, a więc przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi i wytchnieniu po ciężkim dniu.

- Po zachwycie produktami, które choć były bardzo modne i świetnie zaprojektowane, to ich formy szybko przeminęły, wracamy do klasycznych wzorów, zaczynamy myśleć o przedmiotach, które niosą ze sobą jakąś wartość, mają jakąś historię, które nie są tworzone tylko po to, żeby zapełnić rynek i półki i sprzedawać kolejne produkty, tylko po to, żeby klient, który stworzy swoje wnętrze, miał z tego satysfakcję na lata - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Wojciech Łanecki, dyrektor kreatywny marki meblowej Brahman's Home.

Luksusowe meble mają zachwycać nie tylko pięknym designem, lecz także wyjątkową trwałością. Zapewniają to wysokiej jakości produkty użyte do ich produkcji. Są to m.in. uszlachetniona stal, skóra, szkło, metal i drewno. Coraz bardziej popularne jest także drewno orzecha amerykańskiego, niegdyś - ze względu na wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne - wykorzystywane przez armię Stanów Zjednoczonych do produkcji broni. Wraca także moda na wykorzystanie kamienia.

- Kamień, który jest używany w naszych kolekcjach, to kamień carrara, który pochodzi z Włoch. Ma tysiącletnią historię, był używany już przez Michała Anioła do tworzenia rzeźb. Jest to materiał spotykany w pałacach i zamkach, ma wieloletnią tradycję i historię. Jest najbardziej popularnym i jednocześnie najdroższym kamieniem na świecie - mówi Wojciech Łanecki.

Twórcy nowoczesnych mebli coraz chętniej sięgają również po wysokogatunkowe kruszce, np. mosiądz, złoto lub brąz. Złoto uważane za jeden z najcenniejszych materiałów używane jest głównie do zdobienia metalowych elementów mebli. Jest to materiał klasyczny, opierający się przejściowym trendom, a zarazem niezwykle trwały, dzięki czemu meble zyskują nie tylko ponadczasową elegancję, lecz także stają się dobrą inwestycją. Nowoczesne meble nie mogą się także obyć bez szkła.

- Szkło ze stalą łączy się w bardzo naturalny sposób, ponieważ jest to materiał, który można ze sobą skleić. Używamy go również w taki sposób, że zestawiamy je ze sobą. Te powierzchnie powodują, że tworzą się różne przezroczystości, odbicia, które są bardzo interesujące we wnętrzu - mówi Wojciech Łanecki.

Do produkcji nowoczesnych mebli używana jest również skóra, obrabiana ręcznie przy użyciu nowoczesnych impregnatów. W procesie tym nadawany jest jej elegancko postarzany wgląd oraz długoletnia trwałość. Meble wykonane z tych materiałów są odporne na upływ czasu oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy przetarcia. Odznaczają się jednocześnie klasyczną, ponadczasową elegancją, która sprawdzi się w niemal każdym rodzaju wnętrz, zwłaszcza klasycznym, nowoczesnym i postindustrialnym. Są one potwierdzenie statusu materialnego właściciela i dobrą inwestycją na przyszłość.

Według raportu KPMG „Rynek dóbr luksusowych w Polsce" wartość rynku luksusowych mebli w 2014 roku wyniosła 625 mln zł.

Newseria Lifestyle

Fot.Newseria

Tagi: kamień, nowoczesne materiały na meble, nowoczesne meble, uszlachetniona stal

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter