a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 29 listopada 2015
Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Złote zasady sprzątania

2012-03-15
Złote zasady sprzątania

Jak zamienić sprzątanie w czystą przyjemność? Czym myć podłogę, aby lśniła czystością i służyła nam latami? Jakie akcesoria warto mieć w domu, aby sprzątanie było wygodne? Poniżej przedstawiamy mały poradnik domowego sprzątania.

Domowe porządki, szczególnie te przedświąteczne, wymagają odpowiedniego zaplanowania czasu i uzbrojenia się w odpowiednie materiały. Czasy kiedy bawełnianą ściereczką czyściłyśmy cały dom, odeszły w zapomnienie. Teraz nowoczesna pani domu, ma do dyspozycji kilka rodzajów ściereczek, każda o innym przeznaczeniu - gąbka do mycia łazienki, ściereczka do mycia okien, luster, sprzętu RTV, mop do podłogi, to tylko nieliczne produkty niezastąpione w  przedświątecznych porządkach.

Zaplanujmy jeden dzień na gruntowne sprzątanie. Czas jest tu naszym sprzymierzeńcem i nie warto brać się za porządki np. po całym dniu pracy.

Trzy proste zasady!

Pierwsza i najważniejsza – sprzątamy z góry na dół. Zaczynamy czyszczenie pomieszczenia od górnych powierzchni mebli, wiszących lamp i ram okiennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu usuwany kurz będzie opadał na niższe partie mebli, nie brudząc już tych wyczyszczonych. W ten sposób zaoszczędzisz czas, a sobie dodatkowej pracy.

Druga zasada, która pomaga w domowych porządkach – używajmy dobrych jakościowo ścierek. Te które zatrzymują kurz (np. uniwersalna ściereczka z mikrofibry Jana Niezbędnego) będą gwarantem czystego wnętrza.  Osad zatrzyma się na powierzchni ścierki i nie powróci po kilku godzinach na wyczyszczone meble.

Trzecia zasada - dbajmy o kręgosłup! Kiedy uporamy się już z kurzem przystępujemy do mycia podłogi. Zaczynamy od dokładnego odkurzania a potem zmywamy posadzkę na mokro. Dostępne na rynku mopy mają różne funkcje i ułatwienia. Warto wybrać urządzenie, które dobrze chłonie wodę i nie zmusza nas do niepotrzebnego schylania się przy wycieraniu powierzchni pod meblami. Mają jeszcze jedną zaletę. Czyszczą bez detergentów.

Uzbrojone w wiedzę i niezbędne akcesoria możemy śmiało przystąpić do sprzątania mieszkania. Święta tuż tuż…

mat.pras.

Tagi: jak efektywnie sprzątać, świąteczne porządki, z asady sprzątania

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
kuki2012-03-15, 11:11

nie są to raczej odkrywcze zasady :] niczego nowego się nie dowiedziałam, słabe ;)


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter