a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Sobota, 26 maja 2018
Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Zabawa dla rozsądnych

2015-04-28
Zabawa dla rozsądnych

Wbrew pozorom, zakłady bukmacherskie nie są wytworem współczesności. To zabawa stara jak świat, a właściwie, jak... sport. Prawdopodobnie wywodzą się ze średniowiecza, kiedy to podczas miejskich gier i zabaw obstawiano zakłady, próbując przewidzieć, kto wygra.

Dopiero setki lat później zakłady zaczęły dotyczyć przede wszystkim profesjonalnych rozgrywek sportowych - najpierw sportów zespołowych, jak rugby czy krykiet, potem również indywidualnych. W Polsce zakładano się już za czasów Piastów, obecnie na polskim rynku działa kilka firm bukmacherskich. Najpopularniejszą dyscypliną, dla której Polacy odwiedzają bukmacherów, jest piłka nożna. Można obstawiać nie tylko wynik meczu, ale też wynik pierwszej połowy lub liczbę bramek. Zakłady przeniosły się także do Internetu. W Polsce ta forma zakładów jest możliwa od roku 2009, od kiedy to zaczęła obowiązywać nowa ustawa o grach hazardowych. Warto mieć świadomość, że obstawianie zakładów jest hazardem i może prowadzić do uzależnienia. Zwłaszcza obecnie, kiedy, by obstawić przewidywany wynik wystarczy kilka kliknięć myszką. Mimo, iż w USA zakłady bukmacherskie nie są aż tak bardzo popularne ze względu na prawo obowiązujące w poszczególnych stanach, to w Polsce i na zachodzie jest zupełnie odwrotnie. Wygrana w zakładach bukmacherskich to szybki i łatwy zysk, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze się wygrywa.

Nie należy więc tracić głowy, a zakłady traktować bardziej jako hobby niż sposób na wzbogacenie się. Choć zakłady kojarzą się przede wszystkim z dyscyplinami sportowymi, to warto wiedzieć, że można również obstawiać konkurencje ze sportem w żaden sposób niezwiązane. Niektóre firmy oferujące zakłady dają możliwość obstawienia tego, kto zostanie zwycięzcą programu telewizyjnego. W Wielkiej Brytanii można na przykład dokonywać zakładów dotyczących zwycięstwa w konkursie Eurowizji czy w programie X-Factor. Można też obstawiać laureatów nagród filmowych, a także temperaturę powietrza, czy to, kto będzie kolejnym papieżem. Zanim zdecydujemy się wejść w świat zakładów bukmacherskich, warto najpierw się do tego przygotować, by popełniać jak najmniej błędów. W Internecie jest sporo stron poświęconych temu specyficznemu hobby. Można tam znaleźć wiele rad jak grać, by wygrać, ale też jak nie grać, by za wiele nie stracić.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter