a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 27 maja 2018
Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Z dzieckiem na majówkę

2015-04-29
Z dzieckiem na majówkę

Jak pokazują badania "Czas wolny Polaków" przeprowadzone przez CBOS, aż 52% Polaków spędza wolny czas na kanapie przed telewizorem. Niestety tylko 13% rodaków woli przebywać na świeżym powietrzu uprawiając sport lub wyjeżdżając za miasto. Jak zatem zachęcić dzieci do aktywności i zdrowego stylu życia, kiedy dorośli dają taki przykład?

Z tych samych badań wynika, że Polacy mają silną potrzebę spędzania czasu wolnego w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Zatem najlepszym pomysłem na weekend, szczególnie dłuższy, jest rodzinny wypad za miasto. Oderwanie od codziennych realiów, stresów związanych ze szkołą i pracą oraz nieustającej presji wśród nastolatków, to dobry czas na kształtowanie pożądanych postaw, takich jak zdrowe odżywianie, aktywny styl życia czy postawa proekologiczna wśród najmłodszych.

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC w maju 2012 roku, Polacy w wiosenno-letnie dni wolne najchętniej spacerują (63%) i grillują (56%). To idealna okazja, aby dać się wykazać dziecku. Jeśli jest ono wystarczająco duże, pozwól mu wybrać trasę spaceru lub pomóc w przygotowaniu posiłku i w nakryciu stołu. To podbuduje jego poczucie własnej wartości, a pochwalone z chęcią będzie nieść pomoc przy codziennych obowiązkach.

Majówka to idealna okazja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Nie rezygnujmy z tej przyjemności. Zamiast wyjścia do kina, w wolnej chwili zabierz dziecko do parku, zamiast pojechać na zakupy samochodem - wybierzcie się na przejażdżkę rowerem. Aktywność może być świetną zabawą, jeśli zaszczepimy ją u dziecka odpowiednio wcześnie, jako dorosły samo będzie wiedziało ile korzyści płynie ze spędzania w ten sposób wolnego czasu.

Ciągła praca, szybki tryb życia oraz brak wolnego czasu sprawiają, że bardzo często sięgamy po śmieciowe jedzenie. Gotowe dania do odgrzewania, fast-foody lub dania instant coraz częściej wypełniają nasz jadłospis. Wolne od pracy dni to świetna okazja, by pokazać dzieciom, jak należy się zdrowo odżywiać, samemu przyrządzając posiłki. Według badań to właśnie więzi rodzinne są ważniejsze dla Polaków od kariery i pracy (70%). Wybierzcie się całą rodziną na zakupy, pokaż dzieciom etykiety i wytłumacz co jeść, a czego lepiej unikać. Kupcie zdrowe produkty, a następnie przyrządźcie z nich zdrowe danie. Pokazanie dziecku jak gotować zachęci go do spróbowania swoich sił w kuchni. Zamiast sięgać po gotowe kanapki ze szkolnego automatu, rano samo będzie mogło przygotować sobie śniadanie.

Nic tak nie zbliża z naturą, jak przebywanie na jej łonie. Spędzając czas na świeżym powietrzu zwróćmy uwagę dziecka na to, jak działa ekosystem, co go zaburza, jak nasze działania wpływają na stan nie tylko naszego najbliższego otoczenia, ale i całej planety. Zanieczyszczenia wód, lasów, problem recyklingu - na to wszystko mamy wpływ, dlatego kształtujmy w ten sposób u dziecka postawę proekologiczną pokażmy mu, jak powinno dbać o środowisko w którym żyje.

Zaszczepienie u dzieci takich postaw jest niezwykle trudne. Mimo, że to właśnie z rodziną chcemy spędzać swój wolny czas, szkoła również odgrywa ogromną role w wychowaniu dziecka - w końcu spędza w niej większość swojego czasu. Pomoc w zaszczepieniu pożądanych postaw może przynieść także bezpłatny program edukacyjny Porcja Pozytywnej Energii, który jest skierowany jest właśnie do nauczycieli i wychowawców. Dzięki niemu, szkoły otrzymują darmowe materiały edukacyjne, które pomogą w walce z otyłością dzieci, w kształtowaniu postaw proekologicznych oraz budowaniu własnej wartości. Do takiego programu może przystąpić każda szkoła podstawowa.

Informacja prasowa

Tagi: aktywny tryb życia, dzieci, majówka, wolny czas

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter