a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Czwartek, 21 czerwca 2018
Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Trendy w salonie czyli jak wygląda i jakie ma funkcje sofa w salonie Polaka

2017-03-31
Trendy w salonie czyli jak wygląda i jakie ma funkcje sofa w salonie Polaka

Jakie funkcje wybierają Polacy, kupując meble tapicerowane do salonu? Czy jesteśmy tradycjonalistami, czy też raczej sięgamy po nowe rozwiązania użytkowe? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy raport przygotowany przez Fabrykę Mebli Gala Collezione na podstawie 8 tysięcy zamówień złożonych przez klientów w roku 2016, dotyczących mebli konfigurowanych z systemów modułowych. A zatem raport prezentuje, jakie funkcje wybierają Polacy, gdy mają możliwość dowolnego decydowania o kształcie i elementach użytkowych kupowanego mebla. 

L, U czy sofa?

W polskich mieszkaniach najczęściej można spotkać narożniki w tradycyjnym kształcie litery L - po takie meble sięgnęło w 2016 roku 67% klientów. Wpływ mają na to zapewne nasze długoletnie przyzwyczajenia co do kształtu wypoczynkowego mebla do salonu. Warto tutaj zaznaczyć jednak, że w grupie narożników w takim kształcie znaleźć można zarówno niewielkie narożniki mogące z łatwością zmieścić się w mniejszym pokoju w bloku, jak też duże meble, idealne do dużego salonu. Systematycznie w porównaniu do lat ubiegłych, rośnie zainteresowanie meblami w kształcie litery U. Mowa tutaj o dużych układach, które świetnie spełniają rolę domowego centrum codziennych spotkań z bliskimi i na których z powodzeniem może jednocześnie wypoczywać kilkoro domowników (10% zamówionych mebli). Pozostałe 23% mebli to sofy - zarówno mniejsze, dwuosobowe, jak też duże, rozbudowane układy wielosiedziskowe.

Na ostateczny kształt mebla wpływa zarówno decyzja co do jego układu, jak też dobór funkcji użytkowych mebla. Istotne znaczenie mają tutaj przede wszystkim te rozwiązania funkcjonalne, które nie są schowane we wnętrzu sofy czy narożnika, lecz montowane jako jego widoczny element (np. zagłówki czy bar).

Przede wszystkim funkcjonalny i wygodny

9 na 10 analizowanych sof i narożników jest wyposażonych w co najmniej jedną funkcję dodatkową, której celem jest podniesienie komfortu jego użytkowania. Chodzi tutaj o funkcję spania, funkcję relaksu, bar, zagłówki, pojemnik na pościel oraz ruchome siedzisko.

Warto podkreślić, że jesteśmy coraz bardziej otwarci na nowoczesne rozwiązania techniczne, jak też na nowe trendy w zakresie designu płynące do nas od naszych zachodnich sąsiadów. Coraz więcej osób uważa, że mebel już nie tylko powinien być wyposażony w funkcję spania, ale jednocześnie uzupełniony o pojemnik na pościel czy np. zagłówki, które zapewniają wygodne wsparcie dla głowy. Z zainteresowaniem sięgamy także po funkcję relaksu, dającą możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia i siedziska bez konieczności wstawania z mebla (czyli funkcja relaksu zwana także często funkcją TV lub funkcją telewizyjną). Funkcja ta świetnie sprawdza się wówczas, gdy chcemy np. wygodnie pooglądać telewizję w pozycji półleżacej. 

Mebel do spania. Czy na pewno?

Najpopularniejszą funkcją w meblach kupowanych do salonu jest funkcja spania. Jest w nią wyposażonych 69% wszystkich analizowanych sof i narożników. Świadczy to o tym, że Polacy lubią, gdy mebel można rozłożyć do spania. Inne są jednakże motywy, dla których decydujemy się na mebel z taką funkcją - coraz częściej jest ona uważana za element dodatkowy, a nie decydujący o istocie mebla. Funkcja spania jest traktowana po prostu jako wygodna opcja, która pozwala przenocować niespodziewanych gości.

Co istotne, ponad 30% kupionych mebli nie było wyposażonych w funkcję spania. Może mieć na to wpływ trend mocno popularny na zachodzie i promowany przez największych producentów mebli z zagranicy. Brak funkcji spania w meblu pozwala projektantowm na nadanie mu lżejszej linii, a jednocześnie zwiększa możliwość podniesienia sprężystości siedziska, pod którym nie trzeba w takim przypadku ukrywać mechanizmu. 

Chcemy żyć wygodniej

Chętnie sięgamy po funkcje, które ułatwiają nam życie, pozwalają efektywniej wypoczywać i uprzyjemniają nam chwile relaksu. Chętnie wybieramy meble z zagłówkami, szczególnie takimi, których kąt nachylenia można zmieniać. Często także uzupełniamy sofę lub narożnik o zagłówki opcjonalne (które można przełożyć na dowolne oparcie siedziska), gdy mebel nie jest wyposażony w zagłówki montowane na stałe na oparciu. Dużym zainteresowaniem cieszą się sofy i narożniki z funkcją relaksu, szczególnie tą rozkładaną za pomocą elektrycznych sensorów i zasilaną akumulatorem (72% mebli z funkcją relaksu to meble rozkładane elektrycznie). Połowa analizowanych mebli została także wyposażona w pojemnik na pościel, bo to doskonałe miejsce do przechowywania wykorzystywanych okazjonalnie kocy i poduszek.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter