a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 23 września 2018
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rozwiązania dla energooszczędnego domu. Ciepły montaż – dlaczego warto?

2017-10-01
Rozwiązania dla energooszczędnego domu. Ciepły montaż – dlaczego warto?

Branża budowlana i wszystkie jej gałęzie od kilku lat zmierzają w stronę energooszczędności. Nikogo nie powinna więc dziwić zwiększająca się popularność budownictwa pasywnego i rozwiązań, które pozwolą na znaczne ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem domu. Szczególny nacisk kładzie na nie stolarka otworowa i oferowane przez nią produkty lub usługi. Jednym z nich jest ciepły montaż. Tłumaczymy, czym jest i dlaczego warto z niego korzystać.

Ciepły montaż - co to jest?

Ciepły montaż, fachowo określany również montażem trój-warstwowym, zaleca się po to, aby w pełni wykorzystywać możliwości termoizolacyjne okna. Stosowany jest wyłącznie w murze dwu- lub trójwarstwowym i polega na bezpośrednim osadzeniu okna na lico z murem, lub w warstwie ocieplenia. Zabieg ten pozwala na zminimalizowanie mostków termicznych, czyli miejsc powstających na styku ościeżnic z murem i powodujących znaczne straty ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych.

Na czym to polega?

System montażu warstwowego składa się z trzech warstw (taśmy rozprężnej, taśmy uszczelniającej i folii ochronnej). - Każda z warstw odpowiedzialna jest za inną funkcję. Warstwa zewnętrzna powinna zachowywać najwyższą odporność na intensywne opady deszczu, wiatru i promieniowania UV. Powinna ona również być paroprzepuszczalna, aby umożliwić odparowanie wody nagromadzonej w szczelinie na skutek dyfuzji lub nieszczelności zewnętrznej - mówi Paweł Trzciński, ekspert marki Budvar Centrum. W ciepłym montażu ogromne znaczenie mają również dwie pozostały warstwy. - Dzięki zastosowaniu materiału o bardzo niskim współczynniku przewodności cieplnej, warstwa środkowa (piana PUR) jest doskonałym izolatorem termicznym i akustyczny. Powinna być zawsze utrzymana w stanie maksymalnie suchym i jednocześnie posiadać niski współczynnik oporu dyfuzyjnego, by umożliwić przepływ nagromadzonej w niej pary. Ostatnia warstwa - wewnętrzna, powinna oddzielać klimat, jaki panuje w pomieszczeniu, od warstwy środkowe (piany PUR). Dzięki właściwościom paroizolacyjnym zapobiega przedostawaniu się wilgoci - tłumaczy ekspert marki Budvar Centrum.

Co z montażem standardowym?

Podstawową różnicą między montażem standardowym, a ciepłym montażem jest sposób, w jaki wykonuje się uszczelnienia przestrzeni znajdującej się pomiędzy ramą ościeżnicy okna, a murem konstrukcyjnym budynku. W montażu standardowym do uszczelnienia wykorzystuje się wyłącznie piankę PUR, czyli poliuretanową. - I to niestety jedyne uszczelnienie - komentuje Paweł Trzciński z Budvar Centrum. - Podstawowa zasada ciepłego montażu brzmi „szczelniej wewnątrz, niż na zewnątrz". Dlatego też termoizolacja zapewniona przez piankę PUR, jest dodatkowo wzmocniona od jednej i drugiej strony okna.

Pomimo tego, że pojęcie ciepłego montażu na stałe zakorzeniło się w technice okiennej, to nadal brakuje specjalistów, którzy potrafią odpowiednią wykorzystać tę metodę. A to właśnie sprawny i rzeczowy montaż jest kluczem do sukcesu. Jak zapewnia ekspert marki Budvar Centrum - Montaż okien bez poprawnego uszczelnienia i izolacji, a więc wszystkich trzech warstw, nie jest poprawny, ponieważ nie zapewnia szczelności połączenia oraz odpowiedniej izolacyjności cieplnej i akustycznej. Pomimo tego, że montaż standardowy jest zdecydowanie tańszy i szybszy, warto zastanowić się, czy jest to rozwiązanie technicznie najlepsze. Jeśli już kupujemy okna o wysokich parametrach termoizolacyjnych, warto postawić na montaż, który wydobędzie ich najdrobniejsze zalety.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
Piotr2017-10-04, 09:33

Czy ktoś może się podzielić opinią na temat ciepłego montażu proponowanego przez Budvar. Wydaje się dość fajnym pomysłem. Po co przepłacać za okna , które później nie spełniają sowich możliwości.


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter