a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Rower - nie tylko rekreacja

2015-04-14
Rower - nie tylko rekreacja

Polacy coraz chętniej jeżdżą na rowerze. Dla większości jest to sposób na spędzenie wolnego czasu i rekreację, natomiast blisko jedna trzecia wykorzystuje rower, by dojechać do pracy lub szkoły. Ponad połowa Polaków przyznaje, że w sezonie jeździ na rowerze nawet kilka razy w tygodniu, najchętniej w towarzystwie bliskiej osoby. Choć dla polskich rowerzystów bezpieczeństwo jazdy jest ważne, to rzadko używają odblasków i kasków.

Z badania Europ Assistance Polska wynika, że w sezonie 56% polskich cyklistów jeździ na rowerze kilka razy w tygodniu, a 19% nawet codziennie. Zdecydowana większość, bo aż 87%, traktuje jazdę na rowerze jako formę spędzania wolnego czasu, 28% wykorzystuje jednoślad, by dojechać do sklepu po zakupy, a 25% dojeżdża nim do pracy lub szkoły. - Najpopularniejsze wśród polskich rowerzystów są rowery górskie i rowery miejskie. Co ciekawe, rowery górskie wybierają mężczyźni i osoby młodsze, natomiast rowery miejskie preferują panie i osoby starsze. Warto też podkreślić, że rower górski jest bardziej popularny w miastach, a rower miejski na wsiach. Polacy posiadają rowery, które mają cztery i więcej lat - mówi agencji informacyjnej Newseria Justyna Niebutkowska z Europ Assistance Polska.

Rowery górskie posiada 55% przebadanych przez Europ Assistance Polska, rowery miejskie - 54%, trekkingowe - 11%, a kolarzówki - 8%. Z Ogólnopolskiego Badania Rowerowego wynika, że w większości polskich gospodarstw domowych znajdują się dwa lub trzy rowery. Polscy cykliści przywiązują dużą wagę do bezpieczeństwa jazdy, aż 66% z nich sprawdza przed przejażdżką stan swojego pojazdu. 77% miłośników jednośladów używa odblasków, które należą do najpopularniejszego wyposażenia rowerów w Polsce. - Mimo że odblaski są wymagane przepisami prawa, to 1/4 Polaków ich nie używa, co jest niestety powodem do zmartwień. W dalszej kolejności używamy również kasków, ale to też tylko 33% osób i głównie panowie. W wyposażeniu rowerów często znajdują się za to dzwonki i bidony - mówi Justyna Niebutkowska.

Polacy zdecydowanie nie lubią jeździć samotnie. 47% badanych deklaruje, że w trakcie jazdy towarzyszy im zwykle ktoś z rodziny, 35% chętnie jeździ w gronie znajomych i przyjaciół, a 29% zabiera na wycieczki rowerowe dzieci. Na samotne przejażdżki wybiera się 25% cyklistów, w większości osoby starsze.

Rodzice, którzy na wycieczki zabierają małe dzieci, najczęściej decydują się na przewożenie ich w foteliku rowerowym. Tylko 4% badanych decyduje się na specjalne przyczepki. Większość, bo aż 56% maluchów, podróżuje jednak na własnych rowerach.

Newseria Lifestyle

Fot. renategranade0, pixabay.com

Tagi: jazda na rowerze, podróżowanie, Polacy, rekreacja, rower

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter