a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Piątek, 20 kwietnia 2018
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Rolety i żaluzje, czyli jak zabezpieczyć przestrzeń prywatną

2017-03-10
Rolety i żaluzje, czyli jak zabezpieczyć przestrzeń prywatną

Stawiając domy, deweloperzy starają się wykorzystać każdą wolną przestrzeń, co często kończy się niewielką odległością budynków. Niejednokrotnie okna jednych mieszkańców wychodzą centralnie na okna innych, tych z naprzeciwka. W efekcie, sąsiad może oglądać razem z nami telewizję, jeśli akurat wyjrzy przez okno, a sąsiadka poczuje zapach każdego posiłku, który przygotujemy w kuchni. Jak chronić swoją prywatność w dużym mieście?

Pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, to przesłonienie okien zasłonami. Niestety, nie nadają się one do wszystkich pomieszczeń, zwłaszcza tych o niewielkiej powierzchni, ponieważ mogą je wizualnie przytłoczyć. Ponadto, dochodzi kwestia utrzymywania ich w czystości - o ile nie chcemy, aby zamieniły się w siedliska kurzu, musimy je cyklicznie prać. Wiąże się to z uciążliwym odpinaniem „żabek" lub agrafek, aby zdjąć je z karnisza. Zasłony nie przepuszczają też wystarczającej ilości promieni słonecznych, przez co w pokoju robi się ciemno. Dobrym rozwiązaniem okazuje się montaż rolet lub żaluzji. Nim zdecydujemy się na jedną z tych opcji, należy rozważyć zalety każdej z nich.

Rolety tekstylne

Z roku na rok rolety stają się coraz bardziej popularne. Ze wszystkich osłon okiennych, to właśnie one pozwalają na dostęp największej ilości światła. Ich tkanina wykonana jest z poliestru, a montaż przeprowadzany jest w sposób bezinwazyjny. Ze względu na swoją prostotę, nie wymaga pomocy fachowców. Ponadto, rolety mogą być zainstalowane w każdym typie okien - zarówno tych wykonanych z PVC (zwanych potocznie PCV) jak i tych, do konstrukcji których wykorzystano drewno. W ofercie Ekoplast dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu mogą spełniać także właściwości estetyczne. Rolety w barwie zbliżonej do farby na ścianach sprawią, że pokój stanie się bardziej przytulny. Można też zastosować zabieg, z którego często korzystają architekci wnętrz i wybrać kolor, który będzie się znacząco wyróżniał, dzięki czemu nada pomieszczeniu energii, a otoczenie ulegnie zmianie, bez konieczności ponownego malowania ścian. Przykładowo, czerwone lub fioletowe rolety w pokoju, w którym ściany są pomalowane na szaro, stanowią ciekawy i ożywiający akcent. 

Żaluzje

Do konstrukcji żaluzji używa się poziomych aluminiowych lamel lub drewnianych listewek, z możliwością regulowania ich wysokości i kąta nachylenia. Tym samym, możemy kontrolować rozproszenie światła w pomieszczeniu. W niektórych przypadkach, np. gdy okna wychodzą na południowy-zachód, skąd dociera większa ilość promieni słonecznych, przysłonięte żaluzje tworzą ochronę przed żarem padającym z nieba. Są one standardowo mocowane do ramy okna, dzięki czemu możliwy jest ich łatwy demontaż.

W ofercie Ekoplast znajdują się zarówno żaluzje metalowe, jak i drewniane. Te pierwsze przez niektórych traktowane są jako relikt przeszłości, ale wciąż polecamy je do montażu w pomieszczeniach utrzymanym w nowoczesnym stylu oraz urządzonych na minimalistyczną modłę. Doskonale sprawują się w miejscach narażonych na wilgoć - np. w łazience czy kuchni. Drewniane żaluzje sprawiają, że pokój wydaje się być cieplejszy i bardziej przytulny. Są łatwe w pielęgnacji i pasują do pomieszczeń utrzymanych w eleganckim, klasycznym tonie lub tych o rustykalnym charakterze.

 

W domu pozbawionym prywatności, czujemy się jakbyśmy byli stale „na widoku", przez co czasem odczuwamy napięcie i w efekcie możemy mieć problem ze efektywnym odpoczynkiem. Niezależnie od tego, czy nasz wybór padnie na żaluzje czy rolety, powinniśmy go podjąć bez zwlekania - w końcu każdy zasługuje na poczucie komfortu we własnym domu.   

Autorem wypowiedzi jest Stanisław Wojas, Specjalista Działu Sprzedaży Ekoplast S.A.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter