a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Sobota, 18 sierpnia 2018
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Problemy ze snem w ciąży

2017-11-24
Problemy ze snem w ciąży

Wiele kobiet spodziewających się dziecka często boryka się z problemami, które powodują bezsenność. Kłopot z ułożeniem ciała i bóle kręgosłupa sprawiają, że noce przyszłych mam stają się coraz krótsze, choć zapotrzebowanie na sen wzrasta.

Mimo tego, że w pierwszych tygodniach ciąży w organizmie kobiety wzrasta poziom progesteronu, który powoduje zmęczenie i senność, dolegliwości pojawiające się w kolejnych miesiącach uniemożliwiają spokojny wypoczynek. Przestrzeganie zasad higieny snu oraz właściwe przygotowanie sypialni na czas ciąży oraz połogu pozwoli uniknąć wielu bezsennych nocy i nieprzyjemnych problemów.

Dobry sen mamy i taty

Przygotowując się do ciąży, warto pomyśleć o właściwym wyposażeniu sypialni.  Pomoże to nie tylko w walce z dokuczliwościami towarzyszącymi zmianom zachodzącym w ciele, ale też wpłynie na komfort i wypoczynek obojga rodziców również w późniejszych latach. Na jakość nocnego wypoczynku wpływa wiele czynników: stałe godziny snu, wyciszenie przez położeniem się do łóżka czy wpuszczenie świeżego powietrza do sypialni. Wystrój pokoju także ma znaczenie. Jasne kolory i jak najmniejsza ilość przedmiotów zbierających kurz w sypialni korzystnie wpływają na nasz wypoczynek.

Łóżko - duże?

Warto jednak pamiętać, że właściwe łóżko to podstawa dobrego snu, od którego zależy komfort ciężarnej. - Wszyscy, a w szczególności przyszłe mamy, powinni pamiętać, że decyzja związana z zakupem łóżka musi być dobrze przemyślana. Optymalna ilość powierzchni do spania oraz właściwości odpowiadające na potrzeby użytkowników mogą sprawić, że każda noc będzie przespana, a poranek przywitany z uśmiechem. - mówi Artur Wasążnik, ekspert Comforteo, polskiego producenta materacy i łóżek tapicerowanych. Osoby planujące powiększenie rodziny mogą również zastanowić się nad wyborem łóżka z elektrycznym stelażem, który w szybki i prosty sposób dostosuje się do potrzeb ciężarnej, a później karmiącej kobiety.

Sekret dobrze dobranego materaca

Jaki powinien być idealny materac dla kobiety w ciąży? Na pewno taki, który zapewnia odpowiednie podparcie, dopasowanie oraz wentylację. Podczas wyboru materaca przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego elastyczność. Strefy ciężkości ciała przyszłej mamy zmieniają się wraz z rozwojem dziecka, dlatego ważne jest, aby materac nie zapadał się. Powinien być on także wysoki. Najlepiej, gdyby jego wierzchnią warstwę pokrywały wysokogatunkowe pianki - termoelastyczna, wysokoelastyczna czy lateks. Warto wybierać spośród twardszych rozwiązań. Materac dla ciężarnej kobiety z jednej strony musi zagwarantować jak najdelikatniejsze wsparcie mocno obciążonego kręgosłupa, a z drugiej - powinien ułatwić obracanie się z boku na bok
oraz wstawanie. 

- W zapewnieniu komfortu podczas ciąży, jak i po niej z pewnością pomogą materace z lateksowym wkładem. Kobiety spodziewające się dziecka mają problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania. Materace lateksowe dopasowują się do kształtu ciała, wspomagając tym samym ułożenie i zapadnięcie w głęboki sen bez konieczności ciągłego poprawiania lub podkładania poduszek pod rosnący brzuszek. Lateks zapewnia także wysoką antyalergiczność oraz sprężystość. - mówi ekspert marki Comforteo i dodaje -  Właściwe podparcie i dobrą elastyczność gwarantują również materace ze sprężynami kieszeniowymi z dodatkowym utwardzeniem.

Materac na zawołanie

Zakup łóżka oraz materaca to decyzja na wiele lat, dlatego warto zdecydować się na rozwiązanie, które nie tylko będzie służyło podczas ciąży. Materace musi spełnić oczekiwania obojga rodziców. Ekonomicznym rozwiązaniem są także nakładki (lateksowe, wysokoelastyczne lub termoelastyczne). W razie potrzeby ciężarnej w dowolnej chwili można je położyć lub zdjąć.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter