a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Piątek, 20 kwietnia 2018
Imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Pomagaj innym – przekaż 1% podatku na szczytny cel

2016-02-09
Pomagaj innym – przekaż 1% podatku na szczytny cel
Jesteśmy ludźmi, więc prócz praw, z których każdego dnia korzystamy, mamy również obowiązki i zobowiązania - względem innych i świata w którym żyjemy. Moment corocznego rozliczania podatku PIT jest jednocześnie świetną chwilą, aby komuś pomóc. Jak to zrobić? Przekazując 1% podatku na jakiś charytatywny cel.

Dlaczego warto pomóc?

O tym, że pomaganie innym niesie ze sobą niezwykłą satysfakcję wie każdy, kto choć raz komuś pomógł. Uczucie to ciężko porównać z czymkolwiek - po prostu mamy świadomość dobrze wykonanego zadania i faktu, iż być może dzięki nam czyjś los się choć odrobinę polepszy. Nie można ignorować losu osób bezdomnych, chorych i biednych, podobnie jak nie można nie zdawać sobie sprawy ze zmian klimatycznych, jakie zachodzą na Ziemi i stopniowego niszczenia przyrody, co postępuje niestety każdego dnia.

Jeśli jesteś w stanie przeczytać ten tekst, to oznacza, że masz sprzęt elektroniczny i dostęp do internetu. Być może niczego Ci nie brakuje. Może też być i tak, że dopiero w zderzeniu z prawdziwymi problemami świata, zdajesz sobie sprawę, że Twoje kłopoty nie są aż tak wielkie. Kiedyś jednak możesz w nie popaść - jeśli pomagasz innym, inni pomogą Tobie. Wystarczy, abyś postawił się choć na chwilę w ich sytuacji i spróbował pomóc.

Czy każdy może pomóc?

Pomagać można na różne sposoby - wrzucając 2 złote do puszki bezdomnego, albo też przeprowadzając staruszkę przez ulicę. Można nakarmić zbłąkanego kota, wykonać akt darowizny, albo też przekazać 1% podatku na szczytny cel. Możliwości jest wiele - my skupimy się na tej ostatniej.

Czy każdy może wspomóc wybraną organizację przekazując na nią 1% podatku? Owszem - przekazać swoją część podatku może każda osoba fizyczna, która będzie się rozliczać za pomocą deklaracji PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38 lub PIT 39. Pomoc mogą okazać również emeryci i renciści, którzy od organu rentowego otrzymali PIT-40 A. Na brak możliwości wspomożenia innych mogą narzekać jedynie osoby, u których wysokość należnego podatku równa jest 0 złotych.

Jak i komu pomagać?

Wspomóc można wiele różnych organizacji, które następnie wykorzystują zebrane pieniądze, aby kupować sprzęty medyczne, przedmioty codziennego użytku dla biednych, bądź też przeznaczają je na ochronę i akcje edukacyjne. Wszystko zależy od tego, jaki szczytny cel pragniesz wesprzeć. Oto kilka propozycji:

WWF

WWF to organizacja pozarządowa i ekologiczna, założona w 1961 roku i posiadająca charakter międzynarodowy. Organizacja działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, dbając między innymi o zagrożone gatunki zwierząt z Polski i całego świata - między innymi wilków, rysi, fok, czy flory i fauny Bałtyku.

OTOZ Animals

OTOZ Animals - czyli Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS - to organizacja prowadząca aż 8 schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz przytulisk dla zwierząt gospodarczych. Dzięki przekazaniu 1% podatku wspierasz ich w walce o lepsze jutro dla wielu porzuconych stworzeń.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"

Organizacja ratuje zdrowie i życie dzieci, finansując operacje i zakup sprzętów medycznych oraz lekarstw. Środki przekazywane są również na pomoc osobom chorym oraz dzieciom z najuboższych rodzin.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

To centrum pomocy, wspierające ludzi w wychodzeniu z bezdomności. Centrum wspiera w poszukiwaniach zawodu, oferuje pomoc medyczną, prawną oraz socjalną. Oferuje również doraźną pomoc osobom potrzebującym.

Materiał zewnętrzny


Tagi: 1% podatku, darowizna, organizacja pożytku publicznego, PIT, pomoc, szczytny cel

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter