a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Czwartek, 16 sierpnia 2018
Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Polki są spragnione ekstremalnych wrażeń i gotowe na ich testowanie

2017-07-26
Polki są spragnione ekstremalnych wrażeń i gotowe na ich testowanie

Sporty ekstremalne są zdecydowanie domeną mężczyzn, ale Polki jak wynika z sondy serwisu Prezentmarzeń również są chętne, aby posmakować mocnych wrażeń. Co trzecia z 1294 zapytanych kobiet chce spróbować sportów ekstremalnych, a 23% podjęła ryzyko i spróbowała już aktywności z dozą adrenaliny.

Mając wybór, Panie wolą próbować sportów ekstremalnych w towarzystwie. Aż 59% kobiet woli dzielić emocje towarzyszące tego typu rozrywkom z grupą, niż podchodzić do tych dyscyplin samodzielnie.

Wśród najchętniej uprawianych przez Polki sportów ekstremalnych, znajdują się te wykonywane w powietrzu, jak na przykład: skoki ze spadochronem, skok na bungee czy loty paralotnią. Na podniebne przygody skusiło się już 39% kobiet, które brały udział w sondzie serwisu Prezentmarzeń.

Jedna czwarta Polek, jak pokazują wyniki, to fanki ekstremalnych sportów wodnych na przykład nurkowania czy raftingu, a 26% Pań wybiera ekstremalne doznania za kierownicą. Tylko 6% kobiet wskazało na mocne doznania w górach związane ze wspinaczką czy ekstremalnym narciarstwem. Polki wykazują chęć do próbowania sportów ekstremalnych i są również przekonane, że nasz kraj ma dobre warunki do uprawiania wielu dyscyplin z dawką adrenaliny. Zróżnicowane krajobrazy, dogodne warunki naturalne i coraz bogatsza propozycja aktywnego wypoczynku sprawia, iż Polska ma dużo do zaoferowania miłośnikom sportów ekstremalnych i poszukiwaczom przygód. A Panie są chętne do korzystania z niestandardowej rozrywki z dawką adrenaliny.

Sporty ekstremalne to rozrywka nie tylko dla mężczyzn. Kobiety również się nimi interesują - lubią czuć ekscytację, poczuć zew przygody i przypływ adrenaliny. Jak wynika z naszych obserwacji, z roku na rok więcej Pań próbuje różnych aktywności w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą. Jeszcze klika lat temu, kobiety głównie nabywały prezenty w formie przeżyć dla swoich partnerów, aktualnie coraz częściej same chcą ich spróbować. Lot w tunelu aerodynamicznym, przejażdżka ferrari, flyboard - z takich rozrywek korzystają z chęcią również Panie, dla których jest to oryginalna forma spędzenia czasu, pokonania własnych lęków i przeżycia niezapomnianej przygody - komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Co trzecia Polka, uważa, iż sporty ekstremalne w Polsce mają potencjał do rozwoju, a 23% twierdzi że zaczynają być popularne. Według 17% zapytanych Pań są po prostu modne. 39% kobiet, sporty ekstremalne kojarzy przede wszystkim z aktywnościami uprawianymi w powietrzu, jak na przykład: skoki spadochronowe, skok na bungee, lot paralotnią czy balonem. 35% zdecydowanie z aktywnościami w wodzie, jak nurkowanie, ratfing czy flyboard. Dla 25% sporty ekstremalne to jazda wyścigowymi samochodami czy motocyklami.

Zapytane o motywy, jakimi kierują się osoby próbujące lub uprawiające sporty podwyższonego ryzyka, Panie wskazują głównie na chęć sprawdzenie siebie (25% odpowiedzi), poszukiwanie doznań i spróbowania czegoś nowego (po 22% wskazań dla obu odpowiedzi) oraz upust emocji (19%). Co ciekawe, tylko 7% z ponad 1200 zapytanych w sondzie kobiet wśród motywów wpływających na uprawianie ekstremalnych aktywności wymienia chęć podjęcia ryzyka.

Rosnąca popularność sportów ekstremalnych według Pań, wynika z rosnącego ogólnie potencjału rozrywki w Polsce (35% odpowiedzi) oraz z chęci wyróżnienia się za wszelką cenę (29% odpowiedzi). Wpływ na popularność aktywności związanych z adrenaliną ma również panująca w Polsce moda na sporty ekstremalne (20% wskazań) i uzależnienie od mocnych emocji (16% wskazań).

Jak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, sporty ekstremalne mogą być również ciekawą formą rozrywki dla kobiet i tematem, w którym kobiety nie są już nowicjuszkami.

*W materiale prasowym wykorzystano dane z analizy krzyżowej pochodzące z sondy „Popularność sportów ekstremalnych w Polsce", zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń na próbie 2087 respondentów, w którym uczestniczyło 1294 respondentek.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter