a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Planujesz kuchnię? Uważaj na te błędy

2017-04-06
Planujesz kuchnię? Uważaj na te błędy

Pierwsza, druga, trzecia? Nieważne, ile razy urządzaliśmy kuchnię - zawsze trzeba ją przemyśleć na nowo. Dlaczego? Dla oszczędności, komfortu i satysfakcji.

Mała kuchnia i ciemne meble

Mierząc się z niewielką powierzchnią, wielu ratuje się sprytnymi sposobami na jej optyczne powiększenie. Można np. otworzyć kuchnię na salon. Jednak to niewiele pomoże, gdy źle dobierzemy kolor mebli. - Zbyt ciemna zabudowa to często popełniany „grzech" aranżacji. Czerń i ciemne odcienie drewna wracają do łask, ale to wybór zarezerwowany dla większych powierzchni - mówi Jakub Malinowski, ekspert meblowy w firmie Häfele. W mniejszych kuchniach warto więc postawić na połyskliwe wykończenia materiały w kolorze bieli i odcieniach beżu, które skutecznie odbiją światło.

Do jakiej kuchni pasuje wyspa?

Moda na wyspę kuchenną zapanowała u nas na dobre. Jednak podobnie, jak ciemne meble, wyspa jest zarezerwowana dla kuchni o większym metrażu. Dlaczego? Powodem jest miejsce między nią a resztą zabudowy. Pozwalające na wygodny ruch i pracę w czasie gotowania. Nie ma możliwości zapewnienie ok. metra odległości między wyspą a szafkami? Lepiej zrezygnować z tego pomysłu, zanim będzie za późno.

Jak wybrać pojemne szuflady?

Produkty spożywcze, garnki, patelnie, akcesoria, zastawa - wyposażenia potrafi przybywać. Łatwo o tym zapomnieć planując miejsce do przechowywania, którego zawsze jest mało. - Warto pomyśleć o rozwiązaniach zwiększających pojemność szuflad, takich jak specjalne sortowniki, funkcjonalne cargo czy półki do szafek narożnych, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał trudno dostępnych miejsc - mówi ekspert Häfele. - By maksymalnie wykorzystać miejsce warto postawić na wysoką zabudowę - dodaje.

Jak ustawić kuchenkę, lodówkę i zlew?

Może się okazać, że znalezienie odpowiedniego miejsca na płytę grzewczą to nie lada wyzwanie. Na szczęście coraz rzadziej jest planowana w narożniku, gdzie nie ma niezbędnego do pracy miejsca - blat powinien znajdować się po jej obu stronach. Warto zadbać też o zachowanie odpowiedniej odległości między kuchenką i zlewozmywakiem oraz zlewozmywakiem i lodówką, by zapewnić sobie wystarczające miejsce na odkładanie produktów i potraw. Nie można przesadzić też w drugą stronę - umiejscowienie kuchenki i zlewu na przeciwnych ścianach to wyjątkowo niepraktyczne rozwiązanie.

Blat kuchenny - czy zawsze duży?

Przygotowywanie posiłków wymaga sporo miejsca, które zapewnia odpowiedniej wielkości blat roboty. Ten często okazuje się być zbyt mały - na etapie planowania często zapominamy, że jego powierzchnie ograniczą niektóre stawiane na nim urządzenia, jak np. czajnik czy ekspres do kawy. - Blat powinien zapewniać swobodę ruchu, pozwalać na wykonywanie kolejnych czynności w obrębie jednej strefy. Jeśli zaplanowanie dużego blaty uniemożliwia ograniczona przestrzeń, można zdecydować się na przykład na blat wysuwny - dodaje Jakub Malinowski. Funkcjonalne rozwiązanie zapewnia dodatkowe miejsce, gdy okazuje się ono niezbędne do pracy. Co ważne, w przeciwieństwie do wyspy, która z założenia ma spełniać tę samą funkcję, nie ogranicza komunikacji.

Dobór oświetlenia kuchennego

Nieodpowiednio dobrane oświetlenie to zmora niejednej kuchni. To nie może być za słabe, lub za mocne - wszystko zależy od tego, do czego ma być wykorzystywane. Sam blat, przy którym wykonuje się szereg prac precyzyjnych, dobrze doświetlić oświetleniem LED - na przykład taśmami przymocowanymi do wiszących szafek. Odbijane od blatu światło dodatkowo rozświetli.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter