a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Pies w mieszkaniu – co zrobić, aby czuł się w nim dobrze i był lubianym sąsiadem

2017-11-11
Pies w mieszkaniu – co zrobić, aby czuł się w nim dobrze i był lubianym sąsiadem

Mieszkając w domu wielorodzinnym, od momentu pojawienia się psiego członka rodziny, jego właściciel bierze odpowiedzialność za jego dobrostan i zachowanie. Oprócz zapewniania psu realizacji potrzeb fizjologicznych, opieki i bezpieczeństwa, ważna jest konsekwencja w przestrzeganiu zasad. Źle ułożony pies jest często przeszkodą w zawieraniu dobrych relacji sąsiedzkich. Pies skaczący na ludzi, nieustannie szczekający, niszczący elementy wspólnej przestrzeni nie jest mile widzianym lokatorem. Jak to zmienić?

Poza zabawą i wspólnym przebywaniem, musimy nauczyć naszego psa zachowania w różnych sytuacjach. Jedną z nich jest nasza nieobecność. Wycie lub szczekanie pozostawionego w domu zwierzęcia jest oznaką jego lęku separacyjnego. Może to przeszkadzać naszym sąsiadom, którzy przebywają w tym czasie w mieszkaniu. Spróbujmy więc powstrzymać się od chęci ciągłego przebywania ze swoim pupilem i przyzwyczajać go stopniowo do zostawania bez nas - najpierw na krótko, później na coraz dłużej. Pomocne może okazać się ustalenie stałego rytmu dnia psa i wyznaczenie czasu na spacery, spanie, jedzenie i zabawę. Wyznaczmy też czas, gdy jesteśmy w domu, ale nie zajmujemy się naszym pupilem - nie pozwalajmy, aby wszędzie z nami chodził. Nauczmy go komendy „zostań".

Kolejnym wyzwaniem, z którym często się mierzymy, jest przybierające różne formy manifestowanie psiej radości. Starajmy się zatem już od małego wpoić psu właściwe zachowanie poprzez pozostawanie niewzruszonym w przypadku żywiołowej reakcji psa na nasz powrót do domu (to powinno zniechęcić psa do zwracania na siebie uwagi skakaniem). Nauczmy psa komendy „siad", którą będziemy mogli wykorzystać w momencie wystąpienia niepożądanego zachowania.

Uciążliwe zachowanie psów w przestrzeni osiedla: brudzenie chodników, kopanie dołków, drapanie i gryzienie przedmiotów również można opanować dzięki konsekwencji i szkoleniu. Nasz pupil zachowuje się tak, ponieważ prawdopodobnie po prostu się nudzi. W przypadku kopania w ziemi najlepiej sprawdzi się zmęczenie psa poprzez wspólną intensywną zabawę lub długi spacer - dzięki temu nie będzie miał on już ochoty ani energii, aby to robić. Jeśli jednak przyłapiemy psa na gorącym uczynku, udzielmy mu reprymendy i np. głośno klaśnijmy. Pamiętajmy, aby nie karać go po fakcie, ponieważ nie będzie wiedział za co został skarcony.

Spacer - jedyne lekarstwo na psie problemy?

Decydując się na posiadanie psa w mieszkaniu, a więc bez dostępu do ogrodu, w którym pies może się wybiegać musimy zadbać o regularne spacery. Dzięki nim nasz pupil nie tylko wyładuje swoją energię - spacer jest też okazją do nauki komend, pogłębienia więzi między nami, a także zaspokojeniem jego potrzeb związanych z pracą.

Pierwsze kilkadziesiąt metrów należy więc poświęcić na ćwiczenie chodzenia przy nodze. Pozwólmy też psu obwąchać okolice, a węszenie może być też nagrodą za poprawne wykonanie jakiegoś zadania. Nie odciągajmy go też od innych psów - dzięki temu może on zaspokoić potrzeby socjalne, a gdy zwierzaki się bawią, możemy ćwiczyć np. przywoływanie go do siebie. Oczywiście taki spacer wymaga od nas czasu i poświęcenia - warto, aby chociaż raz dziennie pies miał okazję na długą, minimum godzinną wędrówkę. Systematyczne spacery są prawdziwym lekiem na większość psich problemów, takich jak nadmiar energii, agresja w stosunku do ludzi i innych zwierząt czy gryzienie przedmiotów.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter