a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 25 września 2018
Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Odkrywamy nowy trend na płaskie powierzchnie w łazience

2017-11-23
Odkrywamy nowy trend na płaskie powierzchnie w łazience

Łazienka powinna cechować się wysokim stopniem funkcjonalności - gwarantować swobodę podczas codziennych czynności, ale też łatwość utrzymania jej w czystości. Dlatego coraz bardziej zauważalnym kierunkiem w aranżacji przestrzeni sanitarnej jest dążenie do prostoty poprzez tworzenie płaskich powierzchni. Podpowiadamy, na czym polega trend określany jako „flat interior design" i jak w zgodzie z jego założeniami zaaranżować naszą łazienkę.

Świat designu coraz częściej inspiruje się technologią, zarówno w zakresie nowatorskich rozwiązań sanitarnych, jak i kierunków w aranżacji wnętrz. Graficy używają terminu flat design na określenie sposobu projektowania grafik, zakładającego wyeliminowanie takich elementów, jak gradienty i cieniowanie, ograniczenie liczby kolorów i stosowanie tylko prostych kształtów. Celem jest zapewnienie optymalizacji, prostoty oraz czytelności. Czerpiąc z tego stylu projektowania grafik, projektanci wnętrz coraz częściej dążą do minimalizmu i wizualnego wygładzania przestrzeni. Przejawem tego jest zabudowa wnęk łazienkowych, ukrywanie rozwiązań sanitarnych i tworzenie otwartych, na pozór pozbawionych elementów wyposażenia pomieszczeń.

Ach te wnęki...

Pierwszym krokiem do uzyskania wizualnego efektu „wygładzenia" jest odpowiednie zaaranżowanie wnęk. Pamiętajmy jednak, że zabudowa wszystkich czterech ścian wiąże się często ze zmniejszeniem przestrzeni użytkowej, dlatego takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności w większych łazienkach. W przypadku niewielkiego wnętrza możemy pozwolić sobie jednak na zabudowę wybranych elementów. Ukryte szafki na kosmetyki lub ręczniki czy kabina prysznicowa w nietypowej wnęce to praktyczny sposób na wykorzystanie niestandardowej przestrzeni. Każdy zaułek może stać się okazją do stworzenia praktycznych i niewidocznych na pierwszy rzut oka elementów zabudowy.

Gładkie zlicowanie

Kolejnym krokiem ku ujednoliceniu aranżacji łazienki jest wybór elementów, które mogą być zamocowane „na równi" z płaszczyzną ściany. Coraz częściej poszczególne udogodnienia są montowane poprzez zlicowanie, czyli harmonijne połączenie dwóch elementów na jednym poziomie. Technika ta wykorzystywana jest powszechnie przy montażu luster, włączników światła, ale nie tylko.

W celu uzyskania gładkiej powierzchni, przyciski spłukujące możemy zlicować z płytką ścienną. Taki montaż wymaga najczęściej zastosowania dodatkowych elementów, w postaci specjalnych ramek instalacyjnych. Dzięki temu przycisk nie „odstaje" od ściany, jest łatwiejszy w utrzymaniu w czystości i niewidoczny dla oka - mówi Andrzej Majewski, ekspert firmy TECE.

Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się stelaże podtynkowe, które skutecznie wypierają toalety kompaktowe. Takie rozwiązanie pozwala ukryć w ścianie instalację - spłuczkę czy odprowadzenie wody. Jeżeli zależy nam na nowoczesnej i funkcjonalnej wersji stelaża podtynkowego, warto zwrócić uwagę na terminale WC. Posiadają wszelkie zalety tego rozwiązania, jednak wyposażone są w więcej dodatkowych funkcji i charakteryzują się minimalistycznym designem - dodaje ekspert TECE.

Niewidoczne dla oka

Aranżując strefę prysznicową, warto zdecydować się na kabinę z odwodnieniem liniowym. Takie rozwiązanie wykluczy konieczność montowania brodzika i zarazem zapewni zachowanie gładkiej, pozbawionej progów posadzki. Wybór dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie odprowadzania wody prysznicowej jest ogromny. Możemy wybrać rynnę do kamienia naturalnego, do wykładania płytkami lub szklane ruszty. Dzięki temu odwodnienie będzie niemal niewidoczne i ukryte w posadzce - wyjaśnia Andrzej Majewski.

Pod płytkami podłogowymi można schować jeszcze jeden znaczący element - ogrzewanie podłogowe, jako alternatywę dla tradycyjnych grzejników.

W przypadku strefy umywalkowej postawmy na duże lustro zlicowane z płytkami, które powiększy optycznie wnętrze łazienki, nie tworząc dodatkowych załamań - co ma miejsce w przypadku wiszących luster z ramą. Niewielka umywalka o opływowych kształtach oraz bateria podtynkowa zwieńczą dzieło i wpiszą się w minimalistyczny charakter wnętrza.

Warto pamiętać, że absolutnie płaskie powierzchnie najlepiej prezentują się w większych łazienkach. Zbyt szczelne „zabudowanie" wszelkich zakamarków w małej łazience może ograniczyć i tak niewielką już przestrzeń. Równe i gładkie powierzchnie mają również dodatkowy atut - znacznie przyspieszają porządki i ułatwiają utrzymanie czystości, która w pomieszczeniach, takich jak łazienka, jest niezwykle istotna.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter