a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Poniedziałek, 30 listopada 2015
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Najsłynniejsze psy szklanego ekranu (Part I)

2011-10-12

Zdjęcie 1/5

  • Zdjęcie 1/5
  • Zdjęcie 2/5
  • Zdjęcie 3/5
  • Zdjęcie 4/5
  • Zdjęcie 5/5

Wiele filmów i seriali telewizyjnych nie cieszyłoby się taką popularnością, gdyby nie czworonożni, kudłaci aktorzy, którzy podbili serca widzów. Czasami wręcz pies ma odegrania ważniejszą rolę niż ludzie.

Lassie

Powstało aż 12 filmów opowiadających o losach Lessie i rodziny, do której należała. Co, ciekawe w każdym filmie występował inny pies, co było nie lada problemem dla twórców kolejnych obrazów. U tej rasy rzadkością jest bowiem biała pręga przebiegająca przez pysk, którą posiadał pierwszy pies wcielający się w Lassie. Starano się więc szukać następców do roli Lassie wśród potomstwa psów, które wcześniej wystąpiły lub radzono sobie w bardziej przyziemny sposób – biała pręga powstawała za pomocą farby. Mimo iż Lassie w filmie jest samicą, do roli zawsze wybierano samca, ze względu na większą podatność do przeszkolenia. Film ten tak bardzo spopularyzował rasę, że mało kto już pamięta, że pies grający rolę to Owczarek Collie, a  nie Lassie.

Beethoven

Najsłynniejszy bernardyn show-biznesu. Film o Beethovenie przyczynił się do złagodzenia wizerunku bernardynów, który został nadszarpnięty po filmie „Cujo” Stephena Kinga (pies zarażony wścieklizną staje się maszyną do zabijania). Historia psa Beethovena to familijna urocza opowieść o dzieciach, które marzyły o psie, całkowicie przypadkiem go dostały, a on przewrócił ich życie do góry nogami (dom wręcz dosłownie). Potem historia nabiera trochę dramatyzmu, gdyż o mały włos Beethoven nie staje się królikiem doświadczalnym bezlitosnego weterynarza. Jednak jak to bywa w kinie familijnym, wszystko dobrze się kończy.

Scooby Doo

Pies animowany, ale równie ważny w filmowym świecie.  W 2002 roku został nakręcony film fabularny „Scooby Doo”, jednak nawet tu pies nie doczekał się swojego realnego odpowiednika, w przeciwieństwie do inny postaci kreskówki. Postać psa Scobby Doo została wymyślona przez Iwao Takamoto. Jest to dog niemiecki.  W kreskówce możemy poznać także innych członków jego rodziny: siostrzeńca Scrappy’ego Doo, kuzynkę Scooby Dee oraz kuzyna Scooby Dooma. Głowny psi bohater, Scooby Doo, jest tchórzliwym, wiecznie głodnym psem, który najbardziej świecie kocha Scooby Chrupki. Są one dla niego nie tylko przysmakiem, ale także źródłem przypływu odwagi.

Pluto

Fikcyjny pies z kreskówek Disneya, która ma już 70 lat. Żółty psiak z czarnymi uszami i czerwoną obrożą, zawsze z czerwoną obrażą zawieszoną na szyi.  Do tej pory brak precyzyjnych informacji na temat jego rasy. Początkowo przypominał psa rasy Bloodhound, później jego wygląd uległ zmianie i stał się bliżej nieokreślony, wypada więc chyba zakwalifikować go do mieszańców. Pluto jest dość niezdarny, fajtłapowaty, roztrzepany i ma niebywałą zdolność do wpadania w tarapaty. Gdy wymaga tego sytuacja staje jednak na wysokości zadania i wykazuje się odwagą. Bliski przyjaciel Myszki Miki, towarzyszący mu podczas licznych przygód.

Tramp

Bohater kreskówki „Zakochany kundel” Walta Disneya. Romantyczna historia ulicznego, szaroburego psa Trampa, który zakochuje się w Lady – arystokratce rasy cocker spaniel. Zaloty Trampa były początkowo odrzucane, gdyż Lady miała go za niepoważnego zawadiakę, jednak, jak to filmach romantycznych bywa, jego ukochana z czasem doceniła uczucie i spojrzała na niego łaskawym okiem. Z filmu „Zakochany kundel” pochodzi słynna scena, w której zakochane psiaki siedzą we włoskiej knajpie i przy dźwiękach Bella Notce jedzą spaghetti z jednego talerza.

Bruiser

Chichuachua, który wystąpił w obu częściach „Legalnej Blondynki”, głównie noszony na rękach przez Reese Witherspoon. Ewentualnie transportowany w torebce. Wątek Bruisera bardziej rozwinięty został w drugiej części, gdzie akcja rozwija się wokół badań medycznych prowadzonych na matce ulubieńca Legalnej Blondynki. W pierwszej części stanowił głównie dodatek do stroju słodkiej blondynki.

AW2

Foto:  Commons.wikimedia.org/Credit: State Archive of Florida

Tagi: kino, psy, psy show-biznesu, słynne psy, telewizja

Podziel się
ocena 5,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter