a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Konrad Gaca: Początek roku to dobry czas na zmiany w życiu. Należy je zacząć jak najszybciej

2017-01-23
Konrad Gaca: Początek roku to dobry czas na zmiany w życiu. Należy je zacząć jak najszybciej

- Styczeń jest takim miesiącem, który faktycznie dobrze jest wykorzystać na pewne zmiany w swoim życiu i należy zacząć właściwie jak najszybciej to robić. Czyli nie przekładać tego na kolejny dzień, bo wtedy ta nasza decyzja po prostu nie będzie zrealizowana nigdy - mówi agencji Newseria Lifestyle Konrad Gaca, specjalista żywieniowy, prezes Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości „Fatkillers".

By wytrwać w swoim postanowieniu, trzeba odpowiednio zaplanować realizację konkretnego celu.

- Aby ten plan był ambitny, ale realny, można podzielić go sobie na jakieś mniejsze etapy. Bardzo często jest tak, że robimy pewne rzeczy w sposób nie do końca możliwy do zrealizowania, kiedy nie jesteśmy w stanie pogodzić tego z naszym życiem rodzinnym i zawodowym. I to często powoduje takie wewnętrzne wypalenie - mówi Konrad Gaca.

Nie można też zniechęcać się po pierwszej porażce. Trzeba natomiast umieć wyciągnąć z niej właściwe wnioski i w razie potrzeby zacząć wszystko od nowa.

- Jeżeli jakaś rzecz nam się nie uda, nie bądźmy wobec siebie krytyczni, bo to wcale nie świadczy o tym, że jesteśmy słabymi ludźmi. Moim pacjentom zawsze powtarzam, że nie ma słabych ludzi. Najczęściej jest po prostu źle zorganizowane działanie, czasem nie jest też do końca właściwy moment na podjęcie pewnych decyzji. Więc w tym nowym roku dajmy sobie więcej luzu i więcej zrozumienia dla samego siebie - mówi Konrad Gaca.

Postanowienia powinny być dopasowane do typu naszej osobowości, potrzeb organizmu i możliwości. Nie można ślepo naśladować innych, bo przecież siłownia czy basen dla jednej osoby mogą być źródłem odprężenia, a dla drugiej - udręka. Racjonalnie trzeba też podchodzić do wyboru odpowiedniej diety.

- Powinniśmy spojrzeć na pewne rzeczy bardzo indywidualnie. Jeśli na przykład chcemy zmienić dietę, bo ta, która była do tej pory, nie dała nam rezultatów, to na pewno warto przeanalizować swoje wcześniejsze działania pod kątem takim, co spowodowało, że nie do końca nam się udało. Bo każde podjęcie nowej decyzji powinno być również wzbogacone wcześniejszymi doświadczeniami. Chodzi przecież o to, żeby nie powtórzyć błędów. To jest w tym wszystkim kluczowe - wyjaśnia Konrad Gaca.

Na początku procesu odchudzania warto zawsze mieć obok siebie kogoś, kto będzie nas wspierał i doceniał efekty. Z czasem można próbować krok po kroku samemu zmagać się ze swoim wyzwaniem.

- Najlepiej, choć to nie jest proste, byłoby dojść do takiego momentu, kiedy nie potrzebujemy już tego wsparcia. To jest takie mistrzostwo, to jest takie prawdziwe obudzenie w sobie wojownika, kiedy tak naprawdę kieruje nami cel i skupiamy się na sobie, ale w takim pozytywnym znaczeniu. Osiągamy ten cel po to, żeby coś zmienić, co również potem wpływa tak naprawdę na nasze funkcjonowanie, na nasze otoczenie, na nasze samopoczucie i relacje z innymi ludźmi - mówi Konrad Gaca.

O tym, czym jest motywacja i jak ją w sobie odnaleźć, Konrad Gaca pisze w swojej najnowszej książce: „Obudź w sobie wojownika. Siła motywacji". Autor tłumaczy w niej między innymi, jak wiele korzyści przynosi dbałość o swoje życie na różnych obszarach.

- Stworzyłem specjalną piramidę zdrowego człowieka, która tak naprawdę opiera się na różnych obszarach funkcjonowania dotyczących w tym momencie przede wszystkim poznania własnego organizmu, podejścia do elementów związanych z żywieniem, do aktywności fizycznej. Jeśli tak naprawdę poznamy te rzeczy i zauważymy, co w nich nie do końca dzieje się dobrze, to będziemy w stanie tę swoją motywację utrzymać w sposób ciągły i nie będziemy mieli spadków energetycznych czy motywacyjnych - tłumaczy Konrad Gaca.

Według autora książka, to jest jak rozmowa z przyjacielem - pokazuje, w jaki sposób i dlaczego warto walczyć o siebie. To zastrzyk siły i motywacji dla wszystkich, którym tego brakuje.

źródło: Newseria Lifestyle

Tagi: aktywnośc fizyczna, dieta, motywacja, noworoczne postanowienia, odchudzanie, wiara w swoje siły

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
metamorfozy w odchudzaniu2017-05-29, 16:12

K32 Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja dziewczyny, ja dzien w dzien ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech niech odwiedza codziennie bloga: http://odchudzaniesasetka.blogspot.com


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter