a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 23 września 2018
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Kominek gazowy w projekcie domu

2017-10-08
Kominek gazowy w projekcie domu

Kominek gazowy można zamontować w zastępstwie tradycyjnego kominka. Sposób instalacji zależy od tego, czy kominek będzie wykorzystywał gaz ziemny z sieci przesyłowej, czy gaz LPG. W przypadku pierwszego rozwiązania konieczne będzie pozwolenie na wykonanie instalacji oraz projekt przygotowany przez fachowca. Jeśli wybierzemy opcję zasilania gazem LPG, dodatkowe zgody nie będą nam potrzebne. Jednak w obu wymienionych przypadkach konieczny jest właściwy system odprowadzania spalin. Jest to tak zwany system koncentryczny - specjalna rura - który pobierze powietrze potrzebne do procesu spalania do komory wkładu oraz odprowadzi na zewnątrz budynku spaliny. Przyłączenie kominka do instalacji gazowej należy powierzyć instalatorowi z odpowiednimi kwalifikacjami. - mówi Sylwester Kałwiński, ekspert z firmy Kratki.pl.

Kominki gazowe gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. Wkłady gazowe powinny posiadać certyfikat CE spełniający rygorystyczne warunki eksploatacji. Ponadto, w kominkach gazowych instaluje się specjalne zabezpieczenia. Czujnik ciągu uniemożliwia cofnięcie się spalin, natomiast zawór odcina dopływ gazu w razie zaniku płomienia. By mieć dodatkową pewność bezpieczeństwa, kominki gazowe - podobnie, jak inne urządzenia grzewcze - muszą być serwisowane przynajmniej raz w roku.

Duże możliwości aranżacyjne

Kominek gazowy może znaleźć swoje miejsce prawie w każdym z pomieszczeń domu. - Sprawdzi się jako zamiennik tradycyjnego wkładu kominkowego w salonie, a także w mniejszych pomieszczeniach, np. w sypialni lub w gabinecie. - zaznacza ekspert z firmy Kratki.pl, Sylwester Kałwiński. Oczywiście wszystko zależy od wymienionych wcześniej wymogów instalacyjnych oraz bezpieczeństwa.

Wzornictwo kominków gazowych jest na tyle różnorodne, że sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. - Na rynku dostępne są zarówno proste, jak i wysublimowane kształty. Jedną z ciekawszych propozycji są kominki gazowe z trójstronnym przeszkleniem. Dzięki temu można obserwować piękno ognia z każdej perspektywy. Takie modele sprawdzą się więc w centralnych punktach pomieszczeń - dodaje ekspert z firmy Kratki.pl.

Gazowa alternatywa zapewnia skuteczne ogrzewanie. Kominki gazowe gwarantują komfort utrzymania stałej temperatury bez konieczności ciągłej obsługi urządzenia. Ich włączanie i wyłączanie, a także ustawianie temperatury odbywa się za pomocą pilota, co zapewnia pełną swobodę korzystania z zalet kominków gazowych.

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter