a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Poniedziałek, 24 września 2018
Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Jak zabezpieczyć działkę na zimę?

2017-01-31
Jak zabezpieczyć działkę na zimę?

Drzwi antywłamaniowe

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze przedmioty są odpowiednio zabezpieczone przed włamywaczami, najlepiej zainwestować w drzwi antywłamaniowe. Jest to wydatek na lata, który z pewnością zmniejszy ryzyko kradzieży. Muszą one spełniać określone parametry, dlatego warto przygotować się przed ich wyborem. Wyposażone są w wielopunktowy zamek, który wkręca rygiel w różnych kierunkach jednocześnie. Tego typu drzwi muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów, a także mieć solidną konstrukcję. Dzięki temu będą odporne zarówno na nacisk, jak i sztuczki ewentualnych złodziei.

Jeśli potrzebujemy dodatkowej ochrony, możemy wybrać okna i rolety antywłamaniowe, które utrudnią dostęp do okien, tarasu oraz balkonu. Istotny jest także alarm, którym możemy sterować nawet wtedy, gdy jesteśmy oddaleni od działki o setki kilometrów.

Podstawowe środki ochrony

  1. Pamiętajmy o tym, aby podczas nieobecności zakręcić dopływ wody i gazu. Zadbajmy o wodę zalegającą w toalecie oraz upewnijmy się, że rury są w dobrym stanie.
  2. Wszystkie urządzenia powinny być odłączone od prądu. Nawet wtedy, gdy są wyłączone pobierają niewielką ilość energii, co generuje niepotrzebne koszty.
  3. Jeśli jesteśmy przezorni, powinniśmy wykonać zdjęcia naszej posesji z zewnątrz i wewnątrz, a także spisać numery seryjne wszystkich urządzeń, które się tam znajdują. Byłoby to pomocne w razie konieczności kontaktu z firmą ubezpieczeniową.
  4. Musimy zabezpieczyć dom przed małymi gryzoniami, instalując pokrywę do komina i pozbywając się resztek jedzenia lub śmieci. Pamiętajmy, że zwierzęta mogą wyrządzić duże szkody.
  5. Warto pomyśleć o wynajęciu firmy, która odgarniałaby śnieg z dachu naszego domu. Zalegający tam śnieg i lód mogą być bardzo niebezpieczne.
  6. Jeśli trzymamy akcesoria ogrodowe na zewnątrz, powinniśmy schować je na zimę do domu.
  7. Poinformujmy najbliższego sąsiada o naszym wyjeździe. Poprośmy, aby odwiedzał naszą posesję raz na jakiś czas i sprawdzał, czy wszystko jest w porządku. Nie zapomnijmy o zostawieniu naszych danych kontaktowych.

Działka w urokliwym miejscu to prawdziwy skarb. Doceniają to zwłaszcza ci, którzy mieszkają w blokach i kamienicach. Jest to jednak nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. Warto podjąć wszelkie środki bezpieczeństwa, aby spokojnie i bez stresu oczekiwać kolejnego lata.

Materiał zewnętrzny

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter