a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 15 sierpnia 2018
Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Jak sfinansować Pierwszą Komunię?

2015-03-19
Jak sfinansować Pierwszą Komunię?

Maj to miesiąc solidnie pustoszący zasoby domowego budżetu. Po świętach wielkanocnych i majówce nadciąga stres i wydatki towarzyszące rodzinom, których dzieci przystępują do Pierwszej Komunii. Podpowiadamy, jak zorganizować idealne przyjęcie pierwszokomunijne, jednocześnie nie wpadając w długotrwałe kłopoty finansowe.

Choć opisywane święto powinno skupiać się przede wszystkim na sferze duchowej, nikogo nie dziwi, iż rodzice kilkudziesięciu tysięcy dzieci corocznie starają się również przygotować niezapomniane przyjęcie. Komunijna gorączka zazwyczaj oznacza organizację spotkania kosztującego od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Sukienka lub garnitur wraz z butami - około 300 zł. Pamiątkowe zdjęcia - 150 zł. Nowe ubrania dla rodziców - 700 zł. Wizyta u fryzjera - 100 zł. Organizacja obiadu w restauracji, co ostatnio jest niezwykle modne - 100-150 zł za osobę. Oczywiście wymieniamy tylko przykładowe koszty, do których należy doliczyć jeszcze wiele drobnych wydatków. Niektóre z nich da się ograniczyć, ale nawet zakładając najbardziej optymistyczny rozwój wydarzeń, komunijne przyjęcie będzie nas kosztować przynajmniej 3000-3500 zł.

Rozsądnie przeanalizuj koszty

Wydatki będę o wiele mniejsze, jeśli rodzice rozsądnie przeanalizują możliwości pozwalające przygotować równie uroczyste przyjęcie za rozsądną kwotę. Dobrym ruchem będzie rezygnacja z wynajęcia kamerzysty lub fotografa. Pozwoli to zaoszczędzić minimum kilkaset złotych. Wynajętego specjalistę łatwo zastąpić członkiem rodziny posiadającym profesjonalny aparat cyfrowy, który zagwarantuje dobrą jakość zdjęć.

Nie można także nie wspomnieć o miejscu, w którym będzie organizowana uroczystość. Od kilku lat coraz popularniejsze staje się organizowanie wystawnych przyjęć w specjalnie do tego wynajętym lokalu lub restauracji. Często oznacza to duże koszty - a przecież bardzo łatwo jest rozejrzeć się za alternatywnym miejscem. Jeśli nie mamy zbyt wiele przestrzeni w domu, możemy pomyśleć o organizacji przyjęcia w ogrodzie. Przygotowanie posiłku wspólnie z rodziną może wydatnie przyczynić się do ratowania domowego budżetu. Ewentualne zatrudnienie firmy cateringowej również będzie tańsze od spotkania w restauracji, a całość odbędzie się w przyjemnej, wiosennej i rodzinnej atmosferze.

Warto również pamiętać o kupnie rozsądnych cenowo prezentów - nie trzeba przekazywać dziecku zaawansowanego i drogiego sprzętu aby sprawić, że będzie szczęśliwe. Być może krokiem w dobrą stronę jest także złożenie się wspólnie z rodziną na jedną starannie wybraną, droższą rzecz, która będzie służyć dziecku przez lata.

Oszczędzaj odpowiednio wcześniej

Choć wymaga to silnej woli i samozaparcia, najlepszą możliwością zorganizowania przyjęcia bez wpadnięcia w spiralę długów jest rozpoczęcie oszczędzania. Jeśli co miesiąc będziemy odkładać określoną sumę pieniędzy, po pewnym czasie będziemy dysponować kwotą, która pozwoli nam nie martwić się o koszty organizacji spotkania z rodziną podczas Pierwszej Komunii Świętej.

Zaplanuj kredyt

Jednym z możliwych do wykorzystania sposobów na sfinansowanie Pierwszej Komunii jest zaciągnięcie kredytu. Zanim jednak zdecydujemy się na ten krok, dobrze wszystko przeanalizujmy. Nie zapożyczajmy się tylko po to, by zadowolić gości i pamiętajmy o kilku zasadach, które pozwolą nam na wybór najlepszej możliwej oferty spośród propozycji banków. - Gdzie zaciągnąć kredyt i jaką ofertę wybrać? Na początku zawsze powinno się podsumować swoje comiesięczne wydatki i dochody, co pozwoli nam na sprawdzenie odporności domowego budżetu na comiesięczne raty kredytu i wyznaczenie ich maksymalnej wysokości. Następnym krokiem jest niełatwy wybór odpowiedniego dla siebie kredytu z szerokiej i różnorodnej oferty na rynku. Jeśli mamy niewiele czasu, warto skorzystać z oferty kredytowej gwarantującej wypłacenie środków w dniu złożenia wniosku. Wystarczy, że dostarczymy do banku komplet wymaganych dokumentów lub aktualny PIT, a jeszcze tego samego dnia otrzymamy potrzebne środki pieniężne. Natomiast w przypadku, gdy mamy nieco więcej czasu, powinniśmy porównać oferty kredytów w kilku bankach, zwracając szczególną uwagę na cenę, nominalną wysokość oprocentowania, a także na tzw. RRSO, czyli oprocentowanie rzeczywiste uwzględniające wszystkie koszty kredytu - mówi Tomasz Józefowicz, ekspert eurobanku ds. kredytów gotówkowych.

Informacja prasowa

Fot. Gracielasosa, pixabay.com

Tagi: jak sfinansować komunię, komunia, koszt, przyjęcie komunijne, wydatki

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter