a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Niedziela, 23 września 2018
Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Elewacja - wizytówka domu

2017-10-06
Elewacja - wizytówka domu

Choć sposobów na wykończenie domu od zewnątrz jest wiele, coraz większą popularnością cieszą się płyty fasadowe. Wbrew pozorom nie są one zarezerwowane tylko dla obiektów użyteczności publicznej. 

Elewacje nie tylko nadają domom niepowtarzalny charakter, ale - co najważniejsze - chronią ściany przed zimnem, wilgocią oraz zabrudzeniami. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań - tynki, suche elewacje, deski czy cegła. Płyty fasadowe to jednak hit ostatnich sezonów. Wykorzystywane są w aranżacji nowoczesnych elewacji, nadając budynkom często futurystycznego wyglądu i idealnie komponując je z wielkomiejską zabudową.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą?

Spojrzenie na elewację jest pierwszym momentem kontaktu gościa lub przechodnia z budynkiem. Ważne jest, by spełniała ona wymagania funkcjonalne, jak i wizualne. Ściany zewnętrzne mogą wyróżnić dom na tle innych lub współtworzyć z nimi harmonijną całość. Płyty fasadowe marki Dasag to sposób na stworzenie oryginalnej elewacji, która umożliwi osiągnięcie ciekawego efektu wizualnego.

Płyty fasadowe Dasag produkowane są na indywidualne zamówienie. Powstają na bazie betonu szlachetnego w wersji szlifowanej, piaskowanej oraz z fakturą betonu architektonicznego. Mogą one pokrywać całą powierzchnię domu lub jego wybrany fragment - front, tył - jak również mogą układać się w wymyślony przez nas wzór.

Uniwersalne i modne rozwiązanie

Beton szlachetny to hit ostatnich sezonów. Wykorzystywany w aranżacji nowatorskich wnętrz, coraz chętniej stosowany jest również na elewacjach. Nowoczesna fasada z płyt betonowych nada budynkowi futurystyczny charakter, komponując go zarówno z otoczeniem naturalnym, jak i wielkomiejską zabudową. Produkty wytwarzane z tego surowca posiadają efektowną fakturę zewnętrzną oraz bogatą kolorystykę, co pozwala na ich idealne dopasowanie do koncepcji architektonicznej.

- Dzięki impregnacji okładziny beton jest odporny na warunki atmosferyczne i może być z powodzeniem wykorzystywany na elewacjach budynków czy ogrodzeń. Powodzeniem cieszy się także beton architektoniczny, który może mieć gładką lub porowatą powierzchnię w dowolnej kolorystyce - od typowych odcieni szarości po odważne i intensywne barwy. - mówi ekspert firmy PROBET-DASAG, Andrzej Chłopek.

Dowolność kreacji

Wybór materiałów na wykończenie domu jest ograniczony jedynie wyobraźnią i możliwościami finansowymi inwestora. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana, poprawnie ułożona i fachowo zabezpieczona elewacja będzie piękną wizytówką domu przez lata. Nowoczesne rozwiązania w zakresie wykończenia budynków zyskują coraz więcej zwolenników, co jest związane przede wszystkim z bardzo dużą odpornością tego typu elewacji np. na zmienne warunki atmosferyczne. Nie bez znaczenia jest także wysoka estetyka takich ścian, co znacznie zwiększa atrakcyjność wizualną obiekt

źródło: Newseria

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter