a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Piątek, 27 listopada 2015
Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

Dzieciństwa czar - najlepsze bajki lat 80 i 90 cz.II

2011-04-13
Dzieciństwa czar - najlepsze bajki lat 80 i 90 cz.II

Przypomnieliśmy już Yattamana, Sąsiadów i Żwirka i Muchomorka. Dziś przenosimy się w czasie po raz kolejny i odwiedzamy Dolinę Muminków, zamek Posępnego Czerepu i... Zresztą - zobaczcie sami!

1. Przygody kota Filemona

Sympatyczna dobranocka o przygodach dwóch kotów - czarnego, starego, doświadczonego Bonifacego i młodego, naiwnego Filemona. Podglądając życie dwojga staruszków, właścicieli kotów - tak właśnie wyobrażaliśmy sobie swoje "stare lata".

2. Denver, ostatni dinozaur

Mówiący ludzkim językiem dinozaur, któego jajo znalazła grupa nastolatków z Kaliforni. Pamiętają go zapewne ci, którzy oglądali kreskowki na początku lat 90-tych.

"> 

3. Inspektor Gadget

Któż nie zna Inspektora Gadgeta! Rozwiązywał zagadki niczym porucznik Colombo. Nie był może zbyt inteligentny, ale jego ponadprzeciętne gadżety, ukryte pod połami płaszcza, nie raz pozwalały mu wyjść z ciężkich opresji.

4. Bałwanek Bouli

Jedna z najpopularniejszych dobranocek z lat 90-92 - krótkie filmiki o przygodach małego bałwanka, który został roztopiony przez słońce, a następnie ożywiony przez Księżyc i zamieszkał wśród innych bałwanków.

5.He-Man

Książę Adam, gdy nadchodzi niebezpieczeństwo, wypowiada słynne zdanie "Na potęgę posępnego czerepu" i zmienia się w najsilniejszego człowieka na świecie, superbohatera, który broni zamku Posępnego Czerepu przed Szkieletorem. Pomaga mu Bojowy Kot, który wcześniej był tylko leniwym tygrysem.

"> 

6. Muminki

Jak nazywała się Mamusia Muminka zanim urodził się Muminek? To pytanie spędza sen z powiek filozofom, a dzieciom w latach 90-tych sen z powiek spędzało widmo przerażającej Buki, której do dziś niekórzy się boją.

7. Kacper i jego przyjaciele

Postać dobrego, przyjaznego duszka Kacpra stworzona została co prawda juz w latach 60-tych, ale w polskiej telewizji mogliśmy ogladać kreskowkę o przygodach tej postaci dopiero na początku lat 90-tych.

8. Było sobie życie

Chyba najbardziej pouczająca bajka dla dzieci. Z tej kreskówki mogliśmy dowiedzieć się, jak działa ludzki organizm, jak o sie dzieje, że odczuwamy smak, że możemy słyszeć, chodzić itd.

Czytaj także: Dzieciństwa czar - najlepsze bajki lat 80 i 90 cz. IAW

Tagi: bajki, bajki z lat 80, bajki z lat 90, kreskowki, stare bajki, stare dobranocki, stare kreskowki

Podziel się
ocena 5,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter