a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
Wtorek, 21 sierpnia 2018
Imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

Dlaczego obawiamy się aneksów kuchennych?

2017-08-27
Dlaczego obawiamy się aneksów kuchennych?

Jednym z najczęstszych czynników wpływających na decyzję o zakupie mieszkania jest kwestia wyposażenia go w osobną kuchnię, bądź aneks kuchenny przy pokoju dziennym. Aktualnie na rynku jest mnóstwo lokali, gdzie pokój jest połączony z aneksem. Jeszcze nie tak dawno takie rozwiązanie było czymś nowym, modnym i ludzie chętnie się na to decydowali. Część spośród nich po zamieszkaniu w zakupionych lokalach zwróciła uwagę na wady związane z tym rozwiązaniem

Znajdujący się przy salonie aneks kuchenny sprawia, że lokal wydaje się większy i przestronniejszy niż jest w rzeczywistości. Decydując się na to rozwiązanie mamy poczucie, że zyskaliśmy więcej przestrzeni. Zamiast dwóch małych pomieszczeń uzyskujemy jeden ze sporym metrażem, który posiada „w zasięgu ręki" piękny aneks. Oszczędność miejsca to bardzo duża zaleta, szczególnie gdy zastanawiamy się nad małym mieszkaniem, bądź na większe nas po prostu nie stać. Nie potrzebujemy wtedy dodatkowych ścianek, drzwi oraz osobnego wejścia z przedpokoju.

Dużym atutem aneksu kuchennego jest możliwość ciągłego utrzymywania kontaktu z gośćmi, którzy przychodzą w odwiedziny. W ten sposób możemy jednocześnie przygotowywać poczęstunek bądź kawę oraz rozmawiać ze znajomymi, będącymi w salonie. Jest to bardzo komfortowe, ponieważ nie trzeba przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki temu nie musimy w żaden sposób przerywać czynności, których się podjęliśmy.

Przyjmując gości zawsze pamiętamy, aby w naszym mieszkaniu panował ład i porządek. Prawidłowość ta nabiera jeszcze większej wagi, jeśli mamy połączony salon z aneksem kuchennym. Nikt z nas nie chce, aby odwiedzające nas osoby były narażone na widok nieumytych naczyń czy resztek jedzenia znajdujących się na blacie kuchennym.  Warto wcześniej pomyśleć o tym aspekcie i jeżeli nie zawsze mamy czas na sprzątaniem, czy też nie jesteśmy perfekcyjnymi paniami/panami domu, lepiej zdecydować się na oddzielna kuchnię.

Połączenie pokoju lub salonu z aneksem kuchennym wiąże się też z innymi niedogodnościami. Kolejną z nich jest rozprzestrzenianie się wszelkich zapachów po całym mieszkaniu. Z pewnością nie podnosi to komfortu mieszkania, dobry okap z szybkim wyciągiem powietrza jest tutaj warunkiem koniecznym.

Agata Polińska z serwisu Otodom.pl zauważa, że istotnym problemem może być powstawanie pleśni. Aneks kuchenny w lokalu zobowiązuje nas do częstej konserwacji mieszkania. Poprzez gotowane obiady przez parę wodną mamy do czynienia z większa wilgotnością w pomieszczeniu. Musimy więc cały czas mieć na uwadze zapobieganie rozprzestrzenianiu się wilgoci, by przeciwdziałać powstawaniu pleśni.

Nic dziwnego, że ludzie mają często obawy przed zamieszkaniem w lokalu, gdzie będzie znajdował się aneks kuchenny połączony z salonem. Taki typ mieszkania ma jednak także swoje zalety. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostarczamy do kuchni wiele światła. Nie będzie ona wtedy zamknięta, lecz jasna i otwarta. Dodatkowo dzięki odpowiedniemu wykończeniu, będzie wyglądał atrakcyjnie i elegancko. Warto zastanowić się, czy będąc postawionym przed wyborem atrakcyjnego wizualnie aneksu i ciemniejszej, mniejszej, ale oddzielnej kuchni nie postawić na to pierwsze rozwiązanie.

 

Przykładowe oferty sprzedaży mieszkań z aneksem kuchennym bądź oddzielną kuchnią, lipiec 2017 r.

Lokalizacja

Metraż [mkw.]

Pokoje

Cena [zł]

Cena za mkw. [zł]

Aneks kuchenny/ oddzielna kuchnia

Opole, Malinka

82

3

525 000

6 402

oddzielna kuchnia

Warszawa, Wola

38

2

380 000

10 000

oddzielna kuchnia

Kraków, Podgórze

44

2

359 000

8 159

oddzielna kuchnia

Kraków, Nowy Świat

90

4

649 000

7 211

oddzielna kuchnia

Gdańsk, Zakoniczyn

48

2

245 000

5 158

aneks kuchenny

Warszawa, Ochota

124

5

980 000

7 903

aneks kuchenny

Kraków, Pychowice

62

3

465 000

7 500

aneks kuchenny

Słupsk, Partyzantów

80

3

205 000

2 563

aneks kuchenny

Źródło: Dział Badań i Analiz Grupy Emmerson na podstawie danych z portalu Otodom.pl


 

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl
Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter