a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Czym powinna charakteryzować się dobra suszarka do ubrań?

2017-03-31
Czym powinna charakteryzować się dobra suszarka do ubrań?

Suszysz ubrania wewnątrz mieszkania? Jeśli tak, to czy zastanawiałeś się kiedyś jak wilgoć parująca z mokrej, wypranej odzieży wpływa na Twoje zdrowie? Badania wskazały, że taki proces może podnieść wilgotność powietrza w domu nawet o 30%[1].To zaś może prowadzić do rozwóju pleśni i roztoczy, które bywają przyczyną przewlekłych alergii czy kataru siennego. Szukając rozwiązania tego problemu warto posłuchać opinii ekspertów
i pomyśleć o wygospodarowaniu miejsca na suszarnię lub zakupie suszarki elektrycznej.

Dlaczego warto kupić suszarkę elektryczną?

Jeśli nie mamy możliwości na wydzielenie osobnego pomieszczenia do suszenia ubrań, pamiętajmy  o częstym i regularnym wietrzeniu domu. Decydując się jednak na zakup suszarki do ubrań, poza walorami zdrowotnymi, możemy liczyć na szereg korzyści funkcjonalnych. Korzystanie z suszarki do ubrań to przede wszystkim spora oszczędność czasu oraz miejsca. Jeśli nie mamy gdzie suszyć ubrań i denerwuje nas widok porozwieszanych w domu spodni czy skarpetek - suszarka będzie idealną odpowiedzią na nasze potrzeby. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że taki sprzęt (używany w odpowiedni sposób) nie niszczy włókien w tkaninach - dzięki czemu będziemy mogli dłużej cieszyć się swoimi ulubionymi koszulami czy swetrami.

Jak wybrać tę najlepszą?

Decydując się na zakup sprzętu AGD zwróć uwagę na jego funkcjonalności i parametry. Przy wyborze suszarki istotne mogą się okazać:

  • Ładowność bębna

To pojemność suszarki i ilość ubrań, jakie możemy jednorazowo wysuszyć w wybranym sprzęcie. Na rynku dostępne są modele o różnej ładowności (od 1 do 8 kg). W zależności od zapotrzebowania powinniśmy zdecydować, czy wystarczy nam bardziej kompaktowy model, czy może poszukujemy czegoś o zdecydowanie większych mocach przerobowych. Pamiętajmy jednak, że warto dobrać suszarkę do rodzaju posiadanej pralki - to znaczy, że jeśli możemy jednorazowo wyprać 4 kg ubrań - nie warto kupować suszarki o ładowności np. 7 kg.

  • Klasa efektywności energetycznej

Klasy te dają nam informację na ile dany sprzęt jest energooszczędny. Oznaczane są literami alfabetu od A do G, przy czym klasa A oznacza sprzęt najwyższej jakości i zarazem taki, który pobierze najmniej energii i przy okazji będzie przyjazny środowisku. Najczęściej spotykane w przypadku suszarek kondensacyjnych czy wywiewowych są klasy B i C.

  • Dodatkowe funkcje

Niektóre urządzenia mają wbudowane czujniki pomiaru wysuszenia. To szczególnie pomocne przy bardziej delikatnych tkaninach, w przypadku których nadmierne przesuszenie mogłoby być szkodliwe dla włókien materiału. Ważne jest dobranie odpowiedniego programu - każdy z nich działa nieco inaczej, charakteryzuje się inną siłą, czasem również poziomem wysuszenia. To znaczy, że np. szlafrok spędzi w suszarce elektrycznej więcej czasu i będzie potrzebował silniejszej mocy niż bawełniana bluzka.

  • Wymiary

Zanim zdecydujemy się na zakup sprzętu, dobrze jest zaplanować w jakim miejscu go postawimy. Suszarki mogą różnić się między sobą wysokością czy szerokością. Dlatego warto zmierzyć przestrzeń w jakiej zamierzamy ją umieścić. Pomoże to uniknąć późniejszych kłopotów związanych z meblowaniem łazienki. 

Co jednak, jeśli masz mało miejsca w łazience?

Jeśli uznamy, że posiadanie zarówno pralki jak i suszarki do ubrań będzie zabierało zbyt wiele przestrzeni, możemy wówczas pomyśleć o zakupie pralko suszarki. W ten sposób połączymy funkcjonalności obu urządzeń i będziemy mógli cieszyć się oszczędnością czasu oraz miejsca w jeszcze większym stopniu. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie wybór modelu XWDA 751480X WSSS EU marki Indesit. Wystarczy jeden przycisk, żeby uruchomić pranie - i to od razu z opcją suszenia! Dodatkowo, urządzenie zostało wzbogacone o specjalne programy, dedykowane ubraniom sportowym czy jeansowym.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter