a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Niedziela, 22 kwietnia 2018
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Czym jest baby shower?

2015-03-05
Czym jest baby shower?

Baby shower to okazja do świętowania zbliżającego się powiększenia rodziny, a także możliwość odciążenia budżetu przyszłych rodziców. Skompletowanie wyprawki dla noworodka może bowiem kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Tymczasem prezenty w postaci ubranek lub akcesoriów dla dziecka to nieodzowny element każdego przyjęcia baby shower.

Baby shower to przyjęcie dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka, urządzane w ostatnich tygodniach ciąży. Zazwyczaj organizuje je jedna z kobiet z otoczenia ciężarnej, np. siostra lub przyjaciółka. Baby shower można urządzić w domu, jednak coraz bardziej popularne są imprezy w kawiarniach, a nawet salonach SPA. W Polsce możliwe jest już także powierzenie organizacji tego typu imprezy profesjonalistom, coraz więcej firm zajmujących się przygotowywaniem eventów wprowadza bowiem do swojej oferty także baby shower. Jest to doskonała okazja do spotkania się w kobiecym gronie, póki przyszła mama nie jest całkowicie pochłonięta opieką nad niemowlęciem.

- Baby shower jest fajnym pomysłem, który wkracza do Polski pomimo wielu przeciwników. Ale z ekonomicznego punktu widzenia, mama wie najlepiej, co jest jej potrzebne. Ma swoją listę wyprawkową, a skoro i tak przyjdą do niej koleżanki, żeby jej pogratulować, czy tuż przed porodem, czy zaraz po porodzie, nikt nie idzie raczej z pustymi rękoma, dlatego warto mieć listę rzeczy, których potrzebujemy - mówi Anna Sadzińska, właścicielka marki z akcesoriami dla dzieci Effi.

Baby shower to dobry sposób na skompletowanie wyprawki dla dziecka, prezenty są bowiem nieodłącznym elementem tego rodzaju przyjęć. Zakup wszystkich niezbędnych rzeczy dla niemowlęcia bywa bardzo kosztowny i czasem przekracza możliwości finansowe przyszłych rodziców, więc baby shower może być więc dla nich dużą pomocą. - Dlatego znacznie lepiej jest się złożyć w kilka osób i kupić coś, czego mama potrzebuje, jak choćby wanienkę, pościel, prześcieradła czy koce. Mama tylko wybiera co, a koleżanki, przyjaciółki, siostry czy rodzina kupują niezbędne rzeczy - mówi Anna Sadzińska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Prezenty wręczane podczas baby shower mogą obejmować nie tylko części garderoby dziecięcej, lecz także większe rzeczy, jak mebelki do pokoju malucha, przewijaki czy nosidełka. Aby ułatwić koleżankom i kuzynkom zadanie, przyszła mama powinna sporządzić listę potrzebnych rzeczy. Nie należy także zapominać o bohaterce imprezy - dobrym prezentem będzie, np. zestaw kosmetyków do pielęgnacji skóry podczas ciąży.

Baby shower ma dostarczyć przyszłej mamie niezapomnianych przeżyć, dlatego organizatorzy nie powinni zapominać o grach i zabawach, oczywiście związanych z ciążą, porodem i opieką nad niemowlakiem. Mogą to być wróżby, zabawa w przewijanie lalki na czas, robienie gipsowego odlewu brzucha lub przyozdabianie brzucha przyszłej mamy. Bardzo popularne jest także przygotowanie tzw. bransoletki szczęścia z koralików przyniesionych przez gości.

Przyjęcia dla ciężarnych kobiet, podczas których otrzymywały one prezenty, mają długą tradycję. W krajach z kręgu kultury anglosaskiej odbywały się one bowiem już w XVIII wieku. Do Polski zwyczaj ten przyszedł ze Stanów Zjednoczonych w latach 90. XX wieku i stale zyskuje coraz większą popularność.

Newseria Lifestyle

Fot. Kaz, pixabay.com

Tagi: baby shower, czym jest baby shower, prezenty

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter