a3c788c57e423fa9c177544a4d5d1239
a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Wtorek, 19 czerwca 2018
Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

5451fe7b23d89ec590bbdbb6a317f37e

4 urządzenia, które warto integrować w smart home

2017-04-03
4 urządzenia, które warto integrować w smart home

Zwiększają komfort, bezpieczeństwo mieszkania lub pozwalają obniżyć rachunki. W czym więc tkwi problem?  W fakcie, że dziś domowe urządzenia, które się nie komunikują, dają nam mniej korzyści. W inteligentnym domu wygodę i wydajność zapewnia zintegrowanie 4 urządzeń w jednym systemie smart home.

 

Monitoring smart home

Znane z ulic i osiedli kamery monitoringu „zadomowiły się" także w mieszkaniach. Tu też nic miało nie ujść ich uwadze - co okazuje się problemem. Urządzenia rejestrują wiele godzin nagrań, które muszą zostać zapisane, a następnie przeanalizowane. Satysfakcja z oglądania efektu np. włamania już po nim? Wątpliwa. Kluczowa jes reakcja na zdarzenie - to zapewnia system smart home wyposażony w czujniki ruchu. - Wykrywa ruch w mieszkaniu pod naszą nieobecność i wysyła alert na smartfon, gdy dzieje się coś niepokojącego. To pozwala niezwoczłnie podjąć działanie, na przykład powiadomić ochronę budynku - mówi Mikołaj Pertek, ekspert rynku deweloperskiego w Fibaro. Co istotne, system zwiększa bezpieczeństwo również w czasie obecności mieszkańców w domu. Współpraca urządzeń (czujników ruchu, otwarcia drzwi i okien) sprawia, że np. w nocy system nie reaguje na ruch w korytarzu, ale dopiero na zdarzenie, które nie powinno mieć miejsca - jak wejście do mieszkania, czy uchylenie drzwi balkonowych. A to nie jedyne funkcje, które inteligentne urządzenia oferują w kwestii bezpieczeństwa.

 

 

Czujniki dymu i zalania

Technologia smart home znakomicie spełnia funkcje, których do tej pory przypisywało się jedycznie czujnikom zadymienia. Nowoczesne optyczne detektory wyposażono w czujniki temperatury, które ostrzegą domowników nawet wtedy, gdy pożar odbywa się bez wydzielania dymu. - Urządzenia wysyłają alert na smartfon użytkownika, zagrożenie sygnalizują dźwiękowo i miganiem diody LED, a wbudowana w niej czarna skrzynka pomaga w późniejszej analizie przyczyn zdarzenia - mówi Mikołaj Pertek. Ciekawym rozwiązaniem są też czujniki zalania - ich niewielki rozmiar pozwala umieścić je nawet w trudno dostępnych miejscach, a wytrzymała konstrukcja sprawia, że potrafią dryfować nie przestając informować o problemie. Dodatkowo urządzenie zastosowane w systemie wyposażonym w elektrozawory po wykryciu przecieku odetnie dopływ wody, minimalizując skutki awarii.

 

Oszczędne ogrzewanie

Dla właścicieli domów i mieszkań kwestią równie istotną jak bezpieczeństwo, jest obniżenie rachunków - na co w największej mierze wpływa ogrzewanie. Przełomem miało być wyposażenie domów w posiadające termostat systemy sterowania, które wyłączałyby kaloryfer czy ogrzewanie podłogowe w chwili osiągnięcia maksymalnej temperatury i włączały na nowo po jej opadnięciu do wybranego minimum. Termostaty zintegrowane w smart home oferują inne, bardziej ekonomiczne rozwiązanie. - Tu poszczególne urządzenia komunikują się ze sobą i automatycznie reagują na zmiany temperatury wynikające na przykład z otwarcia okna - nie dogrzewają niepotrzebnie pomieszczenia, kiedy to nieefektywne - mówi Mikołaj Pertek z Fibaro.

 

Oświetlenie pod kontrolą

W domach i mieszkaniach coraz częściej wybieramy trwałe i energooszczędne oświetlenie LED. Zintegrowanie go z systemem smart home za pomocą modułów ściemniania umożliwia szybkie i łatwe ustawienie natężenia światła. - Moduły wykonawcze wystarczy wpiąć w puszkę elektryczną, by móc zdalnie sterować taśmami LED RGB i RGBW oraz oświetleniem halogenowym - mówi Mikołaj Pertek. Rozwiązanie to pozwala na prostą zmianę barwy światła i dopasowanie jej do pory dnia czy pogody za oknem - i to za pomocą smartfona dzięki działaniu w oparciu o bezprzewodową łączność Z-Wave. Co ważne, urządzenia w mieszkaniu nie muszą być wyposażone w funkcję łączenia z Internetem, by działać w systemie smart home. Wystarczy, że rolety, sprzęt audio-wizualny, czy nawet kuchenne urządzenia elektryczne wyposaży się w odpowiednie moduły i podłączy do systemu zarządzanego przez centralne urządzenie sterujące.

źródło: Newseria Lifestyle

Podziel się
ocena 0,00
Czytaj także


Dodaj komentarz
Dodaj komentarz

CAPTCHA Image

A co Ty o tym sądzisz? Napisz jakie jest Twoje zdanie...

Komentarze
Fajne gadżety2017-04-11, 11:45

Fajne gadżety do małych kawalerek. Do domów czy apartamentów musi być to jednak stabilne i profesjonalne. Ja mam u siebie grenton.pl


Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter