a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a
Środa, 21 lutego 2018
Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

szybkajazda.pl - portal lifestylowy/Twój portal lifestylowy

RSSStrona startowa
Dodaj jako startową

UWAGA! Strona zawiera treści o tematyce erotycznej,
przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.
Jeżeli nie ukończyłeś jeszcze 18 lat, kliknij "Rezygnuję" i opuść to miejsce. Klikając "Wchodzę" oświadczasz, że jesteś osobą pełnoletnią i chcesz oglądać treści erotyczne z własnej, nieprzymuszonej woli.

a5c19964ae82e0426bbdb1412a954a3a

Kultura

„Męski Świat” - wzruszające wyznania ojców nieuleczalnie chorych dzieci

„Męski Świat” - wzruszające wyznania ojców nieuleczalnie chorych dzieci

Kochają bezgranicznie, miłością czystą, głęboką i bezinteresowną. Mówią o niej głośno, by oswoić temat nieuleczalnej choroby dziecka i wesprzeć ojców, którzy boją się zmierzyć z tak dużym wyzwaniem. Mężczyźni związani z Fundacją Między Niebem a Ziemią opowiadają swoje historie w książce „Męski Świat". To cegiełka na rzecz chorych dzieci i ich rodzin.

więcej
 • Ilona Łepkowska pisze drugą powieść. Ponownie zajmie się światem show-biznesu

  Ilona Łepkowska pisze drugą powieść. Ponownie zajmie się światem show-biznesu

  Scenarzystka pracuje nad nowym serialem kostiumowym. Jego akcja ma się toczyć w czasach I wojny światowej, produkcja jest bowiem związana z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Łepkowska zaczęła także pisać swoją drugą powieść, w której podobnie jak w debiutanckiej „Pani mnie z kimś pomyliła" poruszy temat polskiego show-biznesu.

  więcej
 • Szanty polskie – czyli z czego jesteśmy znani?

  Szanty polskie – czyli z czego jesteśmy znani?

  Szanty są pieśniami, które śpiewali dawniej żeglarze – powstawały w wieku XVIII i XIX, a ich celem było zsynchronizowanie ze sobą przeróżnych czynności wykonywanych przez wszystkich pracujących. Miały też na celu podnieść morale załogi w trakcie wykonywania działań rytmicznych i nudnych, których nie dało się obejść. Istnieje wiele rodzajów podobnych pieśni, ale nie wszyscy wiedzą, że Polska jest jednym z tych krajów, które w ich tworzeniu oraz śpiewaniu wiodą prym!

  więcej
 • Moje miasto Warszawa – książka i audiobook zabierający dzieci w niezapomniany spacer po stolicy

  Moje miasto Warszawa – książka i audiobook zabierający dzieci w niezapomniany spacer po stolicy

  Pod tytułem „Moje miasto Warszawa" kryje się wyjątkowy cykl wierszy autorstwa Pawła Beręsewicza, dzięki któremu najmłodsi czytelnicy mogą poznać najważniejsze miejsca stolicy. Publikacja, łącząc edukację z zabawą, promuje czytelnictwo oraz zachęca do rodzinnego spędzania czasu i wspólnego odkrywania miasta. W projekt zaangażowała się Biblioteka Akustyczna, aktywnie uczestnicząc w procesie przygotowania publikacji i nagrywania audiobooka. Książka w wersji audio jest dostępna bezpłatnie.

  więcej
 • Nowy album Mikromusic pod mecenatem Atlas

  Nowy album Mikromusic pod mecenatem Atlas

  „Tak mi się nie chce" to szósty krążek studyjny w dorobku wrocławskiego zespołu Mikromusic. Wydany niezależnie album stanowi solidną porcję bezkompromisowych, pełnych pasji dźwięków, skomponowanych i nagranych bez ograniczeń artystycznych i formalnych. Premierę płyty zaplanowano na 30 października 2017. Atlas jest mecenasem tego projektu.

  więcej
 • Najlepsze Beats DJ – gdzie na imprezę?

  Gdzie fanów muzyki elektronicznej czeka niebawem dobra zabawa? Nie tylko na imprezach Electronicbeats. Przecież koncerty i festiwale organizowane są w wielu miastach – w zasadzie zawsze można trafić na coś ciekawego. Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się jeszcze w tym roku! Najwyższej próby beats DJ gwarantowane!

 • Festiwal Filmowy „Open Eyes to Fair Trade”

  W listopadzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie o charakterze filmowo-społecznym: Festiwal Filmowy „Open Eyes to Fair Trade". Podczas dwóch dni festiwalu będzie można obejrzeć krótkometrażowe filmy dokumentalne i krótkie spoty, wziąć udział w warsztatach oraz spotkaniach z ekspertami, będzie można również skosztować produktów Fairtrade.

 • Kasia Moś: Po Eurowizji otworzyło się przede mną bardzo dużo drzwi, które wcześniej były zamknięte

  Wokalistka przyznaje, że ten rok diametralnie zmienił jej życie zawodowe. Marzenia stały się rzeczywistością, zaczęło przybywać koncertów, pojawiło się wiele muzycznych propozycji, a co za tym idzie - dużo więcej pracy. Artystka jednak nie narzeka i zapowiada nową płytę.

 • Kultura przenosi się do internetu. Wyzwaniem dla twórców jest monetyzacja treści i szybko starzejąca się technologia

  Najnowsze technologie, takie jak wirtualna rzeczywistość, tworzone głównie z myślą o segmencie gier komputerowych coraz częściej wykorzystywane są także przez dziennikarzy, media czy nawet muzea i inne obiekty kulturalne. To dzięki nim wchodzimy w erę Kultury 2.0, czyli kultury cyfrowej opartej w głównej mierze na internecie. Przeniesienie kultury do świata wirtualnego przynosi wiele zalet, ale największym wyzwaniem pozostają monetyzacja treści internetowych oraz szybko starzejąca się technologia.

 • Zwyczaje czytelnicze współczesnych Polaków

  Zbliżające się Targi Książki w Krakowie to okazja, aby sprawdzić jak wygląda aktualnie czytelnictwo Polaków. Czy chętniej sięgamy po książki papierowe czy cyfrowe? Co czytamy - jeśli znajdujemy czas na lekturę? Jak są zwyczaje polskich czytelników sprawdził Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10... 44

Asset4us rapport

NewsletterZapisz się na newsletter!

Newsletter